• Nie zniechęca go nawet sądowy wyrok i pobyt w więzieniu. 51-letni Niemiec żąda prawa do zwiedzania na golasa. Twierdzi, że ubranie uniemożliwia mu kontakt z naturą i dlatego chce brać udział w turystycznych eskapadach kompletnie nagi. Przekonuje, że walczy o prawa nudystów.
 • Labrador wabiący się Oscar nie wyglądał na chorego. Jednak trafił do weterynarza, bo jego właściciela zaniepokoiło dziwne grzechotanie dobiegające z brzucha psa. Tajemnica wyjaśniła się podczas operacji. Weterynarz wyjął z psiego żołądka... 13 piłek golfowych.
 • Turystyka w Polsce może się rozwijać szybciej, niż wszystkie inne braże gospodarki. Polska ma ogromny potencjał w tej dziedzinie, jednak brakuje dobrej promocji. Jesteśmy tyrystycznym tygrysem, tyle, że mocno zaspanym. To wnioski z ostatniego raportu Polskiej Organizacji Turystycznej.
 • Ma do przepłynięcia 1,2 tysiąca kilometrów. Ale jeśli dotrze do celu, będzie pierwszym człowiekiem, który dopłynął do bieguna północnego... kajakiem. Brytyjczyk Lewis Gordon Pugh wyruszył z norweskiej wyspy Svalbard.
 • Amsterdam to światowa stolica środków odurzających. To także piękne miasto, do którego chętnie ściągają turyści. Oni jednak nie tylko zwiedzają. Próbują też różnych specyfików. A to się źle kończy. Coraz więcej turystów trafia do szpitala po zjedzeniu grzybów halucynogennych.
 • Policja zatrzymała 18-latka, który zamordował księdza
  To zabójstwo wstrząsnęło cała niewielką miejscowością Blachownia koło Częstochowy. W czwartek znaleziono na plebanii ciało zamordowanego księdza z miejscowej parafii. Policja zatrzymała 18-latka, który dziś przyznał się do zbrodni. Był w tej parafii ministrantem.
 • Tylko cudem uniknął śmierci niemiecki turysta, który wybrał się z dwoma kolegami w rumuńskie Karpaty. Wieczorem rozstawili namiot i położyli się spać. Nagle obudził ich ryk głodnej bestii. To niedźwiedź podarł ich namiot w strzępy i rozjuszony zaatakował jednego z nich.
 • Przemówienie Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji może nas wplątać w konflikt z Rosją. W słowach prezydenta było za dużo emocji i elementów konfrontacji. Tak twierdzi szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. A minister Klich dodaje, że cały wyjazd ocenia bardzo sceptycznie.
 • Do chóru ważnych osobistości potępiających Moskwę za ataki wojskowe na Gruzję dołączył sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego. Jaap de Hoop Scheffer ostro skrytykował Rosję za wkroczenie jej armii na terytorium Gruzji. A do Tbilisi przyleciał szef francuskiego MSZ.
 • Przerażenie miejscowych i wojsko na ulicach - tyle pamiętają Polacy z chaosu, w jakim się znaleźli, zanim ewakuowano ich z Gruzji. Po przerzuceniu ich do Armenii, część z nich dotarła już do Polski. Ci, którzy zgodzili się opowiedzieć o dramacie na Kaukazie, nie kryli emocji. Byli nawet tacy, którzy apelowali o pomoc dla niszczonego przez Rosję kraju.