• 70 lat rozłąki żydowskiego rodzeństwa
  Ostatni raz widzieli się w bydlęcym wagonie, który ich i innych piaseczyńskich Żydów miał dowieźć do obozu zagłady. Oboje cudem przeżyli wojnę, nie wiedząc nic o swym losie. Siostra i brat odnaleźli się dopiero dwa miesiące temu na Florydzie. Po prawie 70 latach rozłąki.
 • Zniszczenia na żaglowcu "Pogoria" okazały się bardzo poważne - jednostka ma złamane i zwalone wszystkie trzy maszty. Według wstępnych ocen ekspertów, przyczyną wypadku było prawdopodobnie pęknięcie jednej z lin stabilizujących maszt, tzw. wanty. Do tak poważnych zniszczeń mogła się również przyczynić korozja.
 • "Zastraszenie klienta wypowiedzeniem umowy kredytowej powinno przemówić mu do rozsądku i wtedy zgodzi się na zmianę warunków umowy na znacznie mniej korzystne dla niego" - mówi DZIENNIKOWI pracownik jednego z banków, które udzielają kredytów hipotecznych.
 • Nadchodzi rewolucja w polskiej armii
  Polskie wojsko wycofa się z wielkich miast, a liczba jego garnizonów spadnie ze 126 do zaledwie 99. Armia ma być mniej liczna, bardziej mobilna, a na sprzedawanych gruntach ma oszczędzać rocznie ponad 200 milionów złotych. Oto główne tezy raportu opracowanego przez Sztab Generalny, do którego dotarł DZIENNIK.
 • Pod kontrolą polskich żołnierzy znajdzie się lotnisko w Kabulu
  To wydarzenie bez precedensu w najnowszej historii naszej armii - po raz pierwszy pod kontrolą polskich żołnierzy znajdzie się lotnisko w stolicy obcego kraju. Od kwietnia przez sześć miesięcy za wszystko, co będzie się działo w międzynarodowym porcie lotniczym w Kabulu, odpowiadać będzie 70 polskich żołnierzy. Wszyscy we wtorek odlecą do Afganistanu.
 • Gdy budowa tarczy antyrakietowej coraz bardziej się oddala, za natowskie fundusze powstaje w Polsce system, który spełni podobną rolę do amerykańskiego. Sześć superczułych radarów chronić ma przed atakiem z powietrza nie tylko nasz kraj, ale także naszych sojuszników. Przed kim? Głównie przed Rosją.
 • Polskie herculesy będą niszczały na deszczu
  Długo oczekiwane herculesy, które mają być chlubą polskiego lotnictwa transportowego, przez kilka miesięcy będą stały "pod chmurką". Wszystko przez brak hangaru, którego budowa dopiero się rozpoczęła.
 • Ekspert: Internauci nie wywalczą niższych rat
  Użytkownicy portalu KupFranki.pl chcą wspólnie kupować od banków tę walutę, by potem spłacać raty kredytów bez wymieniania na złotówki. Chodzi im o ominięcie kosztów tzw. spreadu, który może sięgnąć 20 gr na jednym franku. "Jeśli w ogóle osiągną jakiś zysk, to będzie on niewielki" - mówi prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
 • Nie wierzę, by ten helikopter rozbił się z powodu usterki. Maszyny, na których latamy, są pod ciągłym nadzorem technicznym. Naprawdę nie ma się co przyczepiać do ich sprawności - mówi DZIENNIKOWI o katastrofie śmigłowca Mi-2 doświadczony pilot Konrad Bora.
 • Ludzie stojący w kolejkach przed kantorami, próbujący sprzedać euro i dolary - w wielu miastach można było zobaczyć sceny niespotykane od lat. Gwałtowne osłabienie złotego, do którego doszło w ostatnich dniach, wykorzystują osoby mające na kontach oszczędności w walutach obcych.