• Odwieczny kobiecy problem: znaleźć toaletę. Większość kobiet w nowym miejscu zawsze najpierw lokalizuje łazienkę. O ile mężczyzna zwykle nie ma problemu z załatwieniem swoich potrzeb, o tyle kobieca fizjologia, choć wspaniała, nie pozwala na eleganckie załatwienie sprawy. Do teraz...
 • Czy naprawdę musimy umieć gotować?
  Gordon Ramsay, znany szef kuchni, powiedział niedawno w jednym z wywiadów, że "kobiety nie potrafią dziś gotować, nawet gdyby to miało ocalić ich życie". Jest to komentarz krzywdzący dla kobiet, które wciąż w 70 procentach zajmują się żywieniem swoich rodzin. A z drugiej strony, czemu kobiety muszą umieć gotować, równie dobrze mogą robić to mężczyźni.
 • Bez nich na urlopie sie nie obejdziesz
  Znasz to uczucie, kiedy siedzisz ze świetną książką i nie możesz się skupić? Dzwoni telefon, ktoś wierci dziury za ścianą, pies szczeka i na dodatek masz w głowie gonitwę myśli. Dlatego nie ma lepszego czasu na nadrobienie zaległości czytelniczych niż lato. Nie musisz od razu lecieć do Grecji, wystarczy ławka w parku czy altana za domem.
 • Od czwartku zeszłego tygodnia w Łodzi możemy podziwiać prace młodych i co ważniejsze, zdolnych adeptów mody oraz kolekcje uznanych mistrzów. Równocześnie w całym mieście odbywają się wystawy, pokazy równoległe w showroomach i prezentacje oferty różnych concept stores. Łodzią zawładnęła moda!
 • Już dziś startuje Fashion Week
  Tygodniowe święto mody pozwoli nam zobaczyć stroje znanych projektantów, debiutantów w branży modowej i pokazy mody ekologicznej. Do Łodzi zjadą kolekcje Georgesa Chakry, Agathy Ruiz de la Prady, Gasparda Yurkievicha i Miguela Vieiry. Zobaczymy też Galę Dyplomową łódzkiej ASP i konkurs Złotej Nitki. Iza Miko została twarzą Re-Act Fashion Show.
 • Po Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu i innych miastach przyszedł czas na Łódź. Pierwszy Fashion Week Poland zacznie się 28 maja i potrwa do 6 czerwca. Organizatorzy zaprosili na imprezę Agathę Ruiz de la Prada i Gasparda Yurkievicha. Mówi się też, że do miasta włókniarek zawita nowa kolekcja Roberto Cavalli.

 • Kim są kobiety, które odsiadują wyroki za morderstwo w polskich więzieniach? W 2008 roku za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem (z art. 148§1 kodeks z 1997 r.) skazano 418 kobiet. Dlaczego to robią, jakie narzędzie wybierają i skąd bierze się u nich agresja? Na pytania DZIENNIKA odpowiada Katarzyna Bonda, autorka książki o polskich morderczyniach.
 • Nie tylko nastolatki usuwają ciąże
  Czy urodzenie dziecka czyni z kobiety członkinię grupy antyaborcyjnej, czy może wręcz przeciwnie? Czy kobiecie, która już urodziła, trudniej zdecydować się na aborcję? U nas na razie o takim dylemacie można zapomnieć, bo zabiegi usunięcia ciąży są nielegalne, ale warto wiedzieć, jak sprawa ta wygląda na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych.
 • Klątwa wysokich obcasów
  Wiosna daje o sobie znać nie tylko krótkimi spódnicami. Powszechne stają się wystające z butów plasterki i utykające do najbliższej ławki eleganckie młode damy. Czy naprawdę musimy się tak męczyć? W końcu Doda na 15-centymetrowych szpilach to chyba kiepski wzór do naśladowania. Tym bardziej że akurat tę gwiazdę upodobanie do obcasów wiele kosztowało.
 • Dlaczego jesteśmy nieszczęśliwe?
  Pozornie mają wszystko. Dobrego męża, dzieci, urodę, wykształcenie i pieniądze. A jednak w ich życiu czegoś brakuje. Niespełnienie objawia się różnie, niektóre jak Victoria Beckham robią masowe zakupy, inne szukają romansu z hydraulikiem. Dlaczego pomimo idealnego życia, niektóre kobiety nie potrafią się nim cieszyć?