• Czy jeż może żyć bez kolców? Tak, ale nie jest w stanie samemu sobie poradzić w naturalnym środowisku. A co roku podczas wypalania traw na polach poparzone zostają tysiące jeży. M.in. tacy pogorzelcy trafiać będą do pierwszego w Polsce, a drugiego w Europie, ośrodka rehabilitacji jeży, który powstanie w Supraślu.
 • Poczuj się jak Breżniew za 15 złotych
  Dopiero co przycichły głosy za wyburzeniem warszawskiego Pałacu Kultury, a już jego zarząd zaczął chwalić się nim przed turystami. Od września zakamarki Pałacu dostępne są dla wszystkich chętnych. Za 15 zł można zobaczyć m.in. salonik, w którym wypoczywał Leonid Breżniew i windę tak małą, że podobno zaklinował się w niej Józef Cyrankiewicz.
 • Czy zabicie psa biegającego w lesie bez smyczy to bestialstwo? Przyjaciele czworonogów bez wahania odpowiedzą, że tak. Właściciel zabitych w ten sposób zwierząt od dawna prowadzą w internecie kampanię przeciwko odstrzałom. Teraz po tą samą bron sięgnęli leśnicy. W sieci umieszczają drastyczne zdjęcia zwierząt rozszarpanych przez psy. Kto ma rację?
 • Swojego potwora ma szkockie jezioro Loch Ness, od wczoraj ma też Kanał Piaseczyński na warszawskiej Agrykoli. Tajemnicze zwierze próbował łapać eko patrol straży miejskiej, straż pożarna, a nawet płetwonurkowie. Choć potwór najprawdopodobniej jest egzotycznym żółwiem, to z obławy wcale nie ucieka żółwim tempem.
 • Polski internet ma dziś osiemnastkę
  Trudno to sobie dziś wyobrazić, ale ledwie 18 lat temu życie w Polsce toczyło się bez internetu. Nie było jeszcze Facebooka, Google'a a nawet stron www. 17 sierpnia 1991 roku do adresata w Kopenhadze doszedł pierwszy e-mail wysłany z naszego kraju. Ta data uznawana jest za narodziny polskiego internetu. Dziś sieć stała się dorosła.
 • Spektakularny kontratak fanów Madonny
  Ogromna Madonna zawisła na Moście Gdańskim w stolicy. Twarz artystki na plakacie wkomponowano w obraz zakonnicy składającej ręce do modlitwy. To nielegalna akcja Brytyjczyka o pseudonimie Fernando. DZIENNIK dotarł do jego polskiego kolegi. Zobacz film z prowokacyjnym wizerunkiem.
 • Internauci, którzy szukają strony internetowej "Tygodnika Powszechnego", trafią na... witrynę "Radia Maryja". A tam znajdą niepochlebne opinie o ks. Adamie Bonieckim, redaktorze naczelnym "Tygodnika". Czy takie podszywanie się, to przestępstwo czy tylko nieetyczna konkurencja?
 • Cud nad Gdańskiem? Słońce wzeszło 3 razy
  Mieszkańcy Wybrzeża, którzy 10 lipca wstali o świcie, przecierali oczy ze zdumienia. Słońce nad Zatoką Gdańską wzeszło aż trzy razy! Przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach, które opublikowała agencja kosmiczna NASA. Nawet naukowcy nie są pewni, skąd to rzadkie zjawisko.
 • Oto wilk, który wysyła smsy
  Ma półtora roku, a zdążył przejść całą Polskę z zachodu na wschód. Był nawet na Białorusi, ale tam mu się nie spodobało. Wilk Alan - bo o wilku mowa - urodził się w Niemczech i wyemigrował do Polski. Ze swojej podróży wysyła smsy do naukowców, którzy badają dlaczego te duże drapieżniki migrują do naszego kraju.
 • Mazury to siódmy ściek świata
  My cieszymy się z awansu Wielkich Jezior Mazurskich do finału konkursu na Siedem Cudów Świata Natury, a ekolodzy wyciągają brudy. I to dosłownie. Organizacja WWF ostrzega, że jeśli władze szybko nie zareagują, to woda w jeziorach za moment zamieni się w szambo. Wszystko przez tysiące żeglarzy, którzy wylewają zawartości toalet wprost za burtę.