• Powódź pustoszy Tajlandię
  Choć Tajlandię i Polskę dzieli ponad 8 tys. km, to odczujemy skutki powodzi, która od kilku tygodni pustoszy ten azjatycki kraj. Już jest drożej.
 • Tata przygotowało dom do składania za jedne 700 dolarów
  Indyjski konglomerat Tata wyspecjalizował się w produkowaniu najtańszych rzeczy na świecie. Od 2009 r. produkuje Nano – czterodrzwiowe autko, którego cena nie przekracza na lokalnym rynku 2,5 tys. dol. Teraz zamierza zalać Indie domami do samodzielnego składania za jedne 700 dol.
 • Półtora miliona domów. Nikt ich nie chce!
  W całej Hiszpanii stoi aż półtora miliona niewykończonych lub oddanych pod klucz domów i mieszkań, których nikt nie chce kupić. To smętna pamiątka po ostatnich latach prosperity.
 • Twórca Facebooka zapłaci za błędy młodości?
  Czy groźba ujawnienia pikantnych szczegółów ze studenckich czasów zmusi właściciela Facebooka Marka Zuckerberga do podzielenia się firmą wartą co najmniej 11 mld dol.?
 • Minister: Nie kupujcie „Medal of Honor”
   Minister obrony Wielkiej Brytanii Liam Fox zachęca do bojkotu najnowszej gry komputerowej z serii „Medal of Honor”. Najnowsza odsłona gry, która do sklepów ma trafić w połowie października, będzie się rozgrywać w realiach targanego wojną współczesnego Afganistanu. W trybie sieciowym gracze będą mogli wcielać się nie tylko w amerykańskich i brytyjskich żołnierzy, lecz także w talibów.
 • Hiphopowiec chce zostać prezydentem
  W 2002 roku Wyclef Jean nagrał piosenkę pod tytułem "Prezydent". Dziś gwiazda hip-hopu ogłosi swój start w wyborach prezydenckich na Haiti.
 • Katalonia kończy z krwawymi corridami
  Parlament Katalonii zakazał walk byków. Tamtejsza corrida jest mocno zakorzeniona w tradycję regionu, więc Hiszpanie traktują decyzję jak rewolucję obyczajową.
 • Ci posłowie zarabiają najwięcej na świecie
  Dostawali co miesiąc całkiem przyzwoitą sumkę. O takich pieniądzach zwykli ludzie mogli co najwyżej pomarzyć. Ale posłom było mało. Dlatego przegłosowali podniesienie swoich poborów prawie cztery razy. Żeby premier nie poczuł się wyobcowany, on też dostał sowitą podwyżkę.
 • W USA rozpoczął się sezon wypłacania premii w wielkich bankach, przez które wybuchł obecny kryzys gospodarczy. Średnia wypłata w Goldman Sachs wynosi 595 tys. dol. i jest jedną z najwyższych w 141-letniej historii tego banku. Nieco mniejsze premie otrzymają pracownicy JPMorgan Chase - średnio po 463 tys. dol.
 • Prezydent Francji znalazł sposób na zmuszenie banków do powstrzymania się od ryzykownych spekulacji walutami. Nicolas Sarkozy proponuje w tym celu jak najszybsze wprowadzenie przez najbogatsze państwa tzw. podatku Tobina.