• Ta płyta przetrwa setki lat
  Jak zostawić swe zdjęcia, czy filmiki dla potomności? Wszyscy przecież wiedzą, że przenośne twarde dyski mogą się zepsuć, a płyty DVD długo danych nie utrzymają. Rozwiązaniem jest DiamonDisc, czyli płytki o czasie trwałości 1000 lat.
 • Druga gospodarka świata ma wreszcie kryzys za sobą. Według japońskich ekonomistów gospodarka wreszcie zaczęła się rozpędzać, a PKB wreszcie jest na plusie. Eksperci ostrzegają jednak, że skutki recesji Japonia będzie czuła jeszcze przez kilka lat.
 • Kończy się panowanie szwajcarskiego franka. Popularność kredytów w tej walucie dostała mocne ciosy w czasach kryzysu, a ostatnie gwoździe do trumny wbiło zaostrzenie przyznawania pożyczek przez banki. Polacy wolą brać kredyty hipoteczne w euro licząc, że po przyjęciu wspólnej waluty dobrze na tym wyjdą.
 • Rząd nie chce już nam zabrać emerytur
  Szefowie resortu pracy i finansów dostali po nosie. Bo szef doradców premiera - Michał Boni, zapowiedział, że rząd nie zabierze Otwartym Funduszum Emerytalnym części naszych składek. To oznacza, że premier ugiął się przed atakiem ekspertów, którzy za ten pomysł nie zostawili na rządzie suchej nitki.
 • Za wszystko płacimy najwięcej w Europie
  Internet, autostrady, leki, a nawet ubrania - za te rzeczy Polacy płacą najwięcej w Europie. Spora część usług i towarów kosztuje u nas dużo więcej niż w najbogatszych krajach Unii Europejskiej, których obywatele zarabiają znacznie lepiej niż my.
 • Obcinają palce, by wyłudzić pieniądze
  Udają śmierć, obcinają sobie palce czy powiększają liczbę poszkodowanych w wypadkach - oto sztuczki, jakimi posługują się Polacy, by wyłudzać odszkodowania. Proceder kwitnie na całego, a ubezpieczyciele tracą w ten sposób aż 7,5 miliarda złotych rocznie.
 • Latanie z Finami powiększa piersi
  Linie lotnicze robią wszystko, by przyciągnąć klientów. Jednak pomysłu fińskiego przewoźnika Finnair nic nie przebije. Firma oferuje darmowe operacje plastyczne w Helsinkach. Jeśli ktoś dużo lata, to bez problemu powiększy piersi, czy usunie zmarszczki.
 • Koniec wojny między AMD a Intelem - przynajmniej jeśli chodzi o oskarżenia o to, że Intel łamał zasady konkurencji. Obie firmy zawarły ugodę - AMD dostanie 1,2 miliarda dolarów odszkodowania, w zamian za to wycofa wszystkie oskarżenia.
 • Gorączka złota opanuje Szkocję
  Szkocję czeka prawdziwa gorączka złota. Bo, wykorzystując wysokie ceny tego kruszcu, Szkoci postanowili zarobić. Dlatego otwierają pierwszą kopanię złota w swym kraju. Liczą, że, jeśli ceny się utrzymają, to będą zarabiać 13 milionów funtów rocznie.
 • Tylko rok cieszyła się Toyota z pierwszego miejsca wśród największych samochodowych koncernów. Nowy król został szybko zdetronizowany. Najwięcej aut produkują już nie Japończycy, a Niemcy z Volkswagena.