• Wskaźnik Nikkei 225 spadł na zamknięciu poniedziałkowej sesji tokijskiej giełdy po niemal całym dniu pobytu nad kreską. Zadecydowało kolejne umocnienie się jena wobec dolara, co przedłuża niedole japońskich eksporterów. Inwestorzy ze zmartwieniem przyjęli też opóźnianie się decyzji w sprawie wsparcia finansowego dla amerykańskich banków.
  • ZUS ma przerwę techniczną
    Biuro prasowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformowało, że ZUS nie przeleje w tym tygodniu środków na konta otwartych funduszy emerytalnych ze względu na przerwę techniczną.
  • Niemal 800 mld dolarów zamierza wydać Barack Obama, by pobudzić pogrążającą się w recesji amerykańską gospodarkę. Stymulujący ją program nazwał najpilniejszym zadaniem nowej administracji i wezwał zdominowany przez Demokratów Kongres do uchwalenia go zaraz po inauguracji jego prezydentury 20 stycznia.
  • 75 pkt. bazowych w dół poszły dziś stopy procentowe. Tak zdecydowała Rada Polityki Pieniężnej. Potanieją więc kredyty w złotówkach. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. "Będą kolejne cięcia" - uważa wicepremier Waldemar Pawlak. Podobnego zdania są ekonomiści, pytani przez DZIENNIK.