• Brak natchnienia czy zabójczy thriller?
  Twórcy gry "Alan Wake" z fińskiego studia Remedy Entertainment zmyślnie odwołują się do starszych nośników popkultury, proponując psychologiczny thriller w odcinkach.
 • Serialowe "CSI" na monitorze komputera
  Seria kryminalnych gier łamigłówkowych "CSI" zaczyna przypominać pracę w polskiej dochodzeniówce: zbrodnie nadal ciężkie, ale budżet niski i technologie przestarzałe.
 • Resistance: Retribution - kieszonkowy ruch oporu
  Jak widać na przykładzie ''Resistance: Retribution'', nawet najlepsza gra celownikowa na PlayStation Portable może być dobra tylko w takim stopniu, w jakim pozwalają na to ograniczenia tej konsoli - pisze Rafał Belke w DZIENNIKU.
 • Komputerowe przygody Wallace'a i Gromita
  Twórcy nierozgarniętego wynalazcy Wallace’a i jego myślącego za dwóch psa Gromita wnieśli swój styl do gagów i scenariusza, autorom gry pozostawiając ubranie wszystkiego w płaszcz lekkiego serialu łamigłówkowego. Efekt jest lepszy niż w przypadku poprzednich zręcznościowych gier z tymi bohaterami - pisze w DZIENNIKU o Rafał Belke.
 • Seria "Battlefield": Spory rozstrzał
  Szwedzi z Digital Illusions CE, autorzy serii "Battlefield", rozciągają front, okopując się na nowych przyczółkach. I znów ruszają do ofensywy na starym polu bitwy - pisze Rafał Belke w "Kulturze".
 • ''Tom Clancy's H.A.W.X.''. Łatwizna
  Do rodziny pod wezwaniem autora powieści sensacyjnych dołącza lotnicza gra zręcznościowa. Myśliwce potraktowano w ''Tom Clancy's H.A.W.X.'' jak podrasowane wozy z ''Need for Speed'', bo inaczej nie ma dziś sensu - pisze Rafał Belke w DZIENNIKU.
 • ''Street Fighter IV'': dla nowicjusza i weterana
  Z dobrą grą walki jest jak z ogrem: powinna mieć warstwy. ''Street Fighter IV'', przedstawiciel najważniejszej serii w gatunku, ma pokłady i dla nowicjusza, i dla weterana - pisze w DZIENNIKU Rafał Belke.
 • MOTORSTORM: PACIFIC RIFT
  Niektórzy twierdzą, że dopiero drugi "MotorStorm" okazał się taką grą, jaką powinien być tytuł debiutancki. Zgodnie z tą opinią producenci rozmienili się na drobne. Wspierający europejską premierę konsoli PlayStation 3 "MotorStorm" AD 2007 uznano co prawda za graficzną landrynkę, ale narzekano, że oferuje za mało atrakcji.