• Bartoszewski: Mieliśmy trudności z mówieniem o pomocy Żydom
    W PRL mieliśmy trudności z mówieniem o pomocy dla prześladowanych Żydów, dlatego że akcje te były przeprowadzane przez organizacje związane z rządem RP na uchodźstwie - tłumaczył Władysław Bartoszewski na inauguracji wydania polskiej "Księgi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata".
  • "W trakcie II wojny światowej w Polsce innych obozów niż niemieckie czy hitlerowskie nie było. Zapisane jest to w każdej encyklopedii, a dziennikarze Reutersa mają do nich wszystkich dostęp. Wygląda jednak na to, że nie chciało im się zajrzeć do żadnej" - ocenia Władysław Bartoszewski.
  • Bartoszewski: Kaczyński jak pijak w autobusie
    Kiedy ktoś mnie po pijaku obrzyga w autobusie, to nie jest obraza. To jest obrzydliwość. Prezes PiS nie ma życiorysu, który by mu pozwolił mnie obrazić - w taki sposób Władysław Bartoszewski komentuje dla DZIENNIKA wczorajsze przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego, adresowane do "inteligencji".
  • Władysław Bartoszewski: Nie zapomnimy o europejskich wartościach
    Wielu komentatorów uważa, że traktat lizboński jest efektem trudnego dla Polski kompromisu, ponieważ brakuje w nim bezpośrednich odniesień do podstawowych wartości Europy. W jednym wypada mi się nawet z nimi zgodzić: osoby, którym - tak jak mnie - bliskie byłyby odniesienia do chrześcijańskich korzeni naszej cywilizacji, pozostają we Wspólnocie raczej mniejszością - pisze w DZIENNIKU Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. relacji międzynarodowych.