• Były prezydent Lech Wałęsa poparł kandydaturę marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w walce o fotel prezydencki. Ten ruch niczego bynajmniej nie przesądza. Radosław Sikorski nadal jest w grze. "Nie sądziłem, że decyzja premiera wywoła w jego partii taką burzę" - skomentował Marcin Daniec.
  • Podobno o gustach się nie dyskutuje. Mimo to twórcy witryny OnePoll.com spytali swoich użytkowników, jaka narodowość jest ich zdaniem najbardziej urodziwa. O dziwo, najwięcej głosów dostali Amerykanie. "Takie ankiety zawsze są trochę zmanipulowane. Tu głosowali tylko Brytyjczycy, widać więc im się ten anglosaski sznyt podoba. Ja o niebo wolę Słowianki" - powiedział Dziennikowi Wojciech Jagielski.
  • Prace komisji hazardowej zbliżają się do półmetka. Chlebowski, Tusk, Drzewiecki, Sobiesiak... Kto do tej pory wypadł najlepiej? "W moich oczach szef klubu PO i premier. Powiem więcej, takiego szefa rządu chciałoby się widzieć na co dzień" - ocenił Piotr Tymochowicz.
  • Jak na razie Polscy sportowcy nie podbili Vancouver. Jeszcze dzisiaj szanse na poprawienie medalowej statystki stoją przed Justyną Kowalczyk, w weekend po raz kolejny kciuki będziemy trzymać za Adama Małysza. "Siedzący we mnie kibic jest stosunkowo zadowolony. Nigdy nie zakładałem, że nasi przywiozą z igrzysk worek pełen medali" - powiedział Dziennikowi.pl Maciej Dowbor.
  • Sądziłeś, że to kobiety pół życia spędzają przed lustrem? Mamy dowód, że byłeś w błędzie. Badania brytyjskich naukowców udowodniły, że wklepywanie kremów, odżywek i układanie fryzury zajmuje panom aż 83 minuty dziennie. To o kilka minut więcej niż kobietom! "Wcale mnie to nie dziwi, nareszcie faceci dostosowali się do cywilizacyjnych wymagań" - powiedziała Dziennikowi.pl Anna Głogowska.
  • Jakie informacje o Radosławie Sikorskim ma Jarosław Kaczyński? Nie może powiedzieć, bo są tajemnicą państwową. Ale uważa, że trzeba przypominać o ich istnieniu, bo są bardzo poważne. "Dla mnie to typowe zachowanie szantażysty, do mojego świata tacy ludzie nie mają wstępu" - powiedział Dziennikowi.pl Zbigniew Hołdys.
  • Świat mody pogrążył się w żałobie. Słynny brytyjski projektant, Alexander McQueen, popełnił samobójstwo. Podobno nie mógł pogodzić się ze śmiercią ukochanej matki. "Odszedł wielki artysta i wizjoner. Obawiam się, że to koniec pewnego nurtu w modzie" - mówi Joanna Horodyńska.
  • Przez 38 lat witał dzieci w niedzielę. Uczył i wychowywał pokolenia Polaków. Ale już wystarczy - uznały władze TVP i zdecydowały o zdjęciu "Teleranka" z ramówki. "Szkoda, choć przyznaję, że przestał być ciekawy jak kiedyś" - powiedział Dziennikowi.pl Bartosz Obuchowicz.
  • Wielkimi krokami nadchodzi 14 lutego a wraz z nim... Walentynki. Jedni zarzucają temu dniu nazbyt komercyjny charakter, inni ulegają dyktaturze czerwonych serduszek. Jedno jest pewne - "Na całym świecie celebruje się miłość. W dodatku wszędzie robi się to tak samo" - powiedział Dziennikowi.pl Beata Pawlikowska.
  • Drugą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrał Wiktor Janukowycz, jednak Julia Tymoszenko żąda zorganizowania jeszcze jednej. Jej zdaniem poprzednia została sfałszowana. "Porażkę trzeba przyjąć z twarzą. Z doświadczenia wiem, że z powtarzania wyborów nic nie wychodzi" - skomentował Maciej Orłoś.