• Natalia Rybicka– przygarbiony łobuz w kapturze
  – Anna Karenina to świetna aktorka. W swojej sile i uporze jest mi bardzo bliska – mówi młoda, ładna i piekielnie zdolna Natalia Rybicka, która właśnie rolą Kareniny rozpoczyna pracę w warszawskim Studio.
 • "Reżyserowanie własnej sztuki to nie luksus, a raczej wyzwanie pod tytułem: Naucz się dostrzegać winę w samym sobie" - wyznał nam Maciej Wojtyszko, który w krakowskim Teatrze Słowackiego reżyseruję własną sztukę "O rozkoszy". Premiera spektaklu 31 stycznia.
 • Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholskyego
  "Młodzież szuka wiedzy głównie w YouTubie. A to, czego można słuchać w radiu, czy w telewizji jest przerażające" - mówi Krystyna Tkacz, która w warszawskim Teatrze Syrena śpiewa piosenki Kurta Tucholskiego. Premiera 9 stycznia.
 • "W czasie pracy nad spektaklem można zbadać siebie" - powiedziała nam aktorka warszawskiego Teatru Współczesnego, Monika Krzywkowska. W "Sztuce bez tytułu" Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej gra Generałową Wojnicew. Premiera 19 grudnia.
 • Już podczas studiów w warszawskiej Akademii Teatralnej trafiła do zespołu Narodowego. Debiutowała u Lassalle’a w "Umowie", zagrała w "Marat/Sade" Kleczewskiej. Przed Wiktorią Gorodeckają – "Balladyna". Premiera 11 grudnia.
 • W warszawskim Teatrze Praga można już oglądać "Jaskinowca" – one man show Łukasza Lewandowskiego. Uczeń Jerzego Grzegorzewskiego opowiedział nam, dlaczego stracił wiarę w teatr instytucjonalny, czego uczy się od studentów i co jest siłą teatru offowego
 • Dziś w Poznaniu rusza szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca dedykowana zmarłej niedawno Pinie Bausch. "Taniec właśnie poprzez podobne imprezy może podnosić swoją rangę" - powiedziała DZIENNIKOWI szefowa imprezy, Ewa Wycichowska.
 • Gwiazda Kabaretu Moralnego Niepokoju Katarzyna Pakosińska od lat jest zakochana w Zakaukaziu. Razem z Sergim Gvarjaladze nakręciła serial dokumentalny o tym regionie. Będzie więc „Tańczącą z Gruzją” Indianą Jones w spódnicy
 • Krzysztof Zanussi, rocznik 1939, reżyser i scenarzysta filmowy. Od 1980 prowadzi Studio Filmowe "Tor". Do jego najbardzij znanych filmów należą: "Struktura kryształu", "Życie rodzinne", "Barwy ochronne", "Cwał", "Persona non grata". W czerwcu odbyła się światowa premiera jego najnowszego zrealizowanego we Włoszech filmu "Czarne słońca".