• Z okładek kolorowych magazynów śmieją się gwiazdy. Jednak nie wszystkie celebrytki są w tej roli pożądane. Przeciwnie, są takie, których oglądać nikt nie chce. Te słynne i utalentowane kobiety uznano za zbyt brzydkie na to, by pokazać je publicznie. A nawet na to, by kiedykolwiek zrobiły karierę...
 • Święty Mikołaj to bardzo zły wzór!
  Czy ktoś z nas mógłby zarzucić coś złego temu starszemu panu z brodą, który jowialnie pokrzykuje „ho, ho, ho” i rozdaje prezenty? Niektórzy jednak twierdzą, że stanowi on zły wzór. Nie dość, że wyhodował brzuszysko, to jeszcze w saniach nie zapina pasów. Na domiar złego zdarza mu się palić fajkę i pociągać z butelki..
 • Trudne dzieciństwo: fatum czy potencjał?
  Nie było bicia ani seksualnego wykorzystywania i pustej lodówki. Ale trudne dzieciństwo nie ogranicza się do takich scenariuszy. Dzieje się wszędzie tam, gdzie dziecku nie pozwolono być sobą. Taka przeszłość to nie tylko deficyt, ale i ogromny potencjał.
 • Od mężczyzny można się uzależnić!
  Dobrze wiesz, czym jest uzależnienie od narkotyków albo alkoholu. Nie raz widziałaś pijaczka zataczającego się od krawężnika do krawężnika. Ale czy pomyślałabyś, że można uzależnić się od mężczyzny? Owszem, można. Chcesz wiedzieć, czym to grozi? Przeczytaj o kobietach, które kochają za bardzo.
 • Czy można być zbyt dobrą matką?
  Chciałabyś dać dziecku wszystko, co najlepsze. Wprost obsypać je miłością, opieką i prezentami. Ale uważaj. Jak twierdzą psychologowie, nadopiekuńczość w stosunku do dziecka może na nie zadziałać równie szkodliwie jak manipulacja nim lub zaniedbywanie. Czy można być zbyt dobrą matką? Można.
 • Ojciec uczynił mnie kobietą
  "You make me feel like a natural woman" - śpiewała Aretha Franklin. Słowa te mówią nie tylko o ukochanym kobiety, ale również o... jej ojcu. Relacja z tym pierwszym, najważniejszym mężczyzną determinuje tożsamość płciową, samoocenę i seksualność dziewczynki. Słowem: umożliwia jej (bądź nie) stanie się prawdziwą kobietą.
 • Kontrolowana intymność blogerki
  Kolejny dzień przedziera się przez szarą rzeczywistość. Wraca do domu i... włącza komputer. Tu, w sieci, jej głos jest równie ważny jak każdy inny. Zyskuje słuchaczy, których być może brak jej w codziennym życiu. Tylko imię ma inne. Co sprawia, że kobiety piszą blogi? Dlaczego właśnie tam wylewają swoje żale, frustracje, tam fantazjują i tam zwierzają się ze swej intymności?
 • Popularny obrazek: dwie młode kobiety rozmawiają, przytulają się, żartują, popijając kawę czy przeglądając ciuchy w sklepie, a nawet tańcząc w nocnym klubie. To nie przyjaciółki a... mama i córka. Modę na takie kumpelskie relacje lansują gwiazdy i osobistości z pierwszych stron gazet: Foremniak, Potocka, a nawet była prezydentowa. Tylko czy to dobrze, gdy mama jest przyjaciółką swojej córki?
 • Kontrowersyjny reżyser Peter Greenway twierdzi, że ludzi obchodzą tak naprawdę tylko trzy rzeczy: seks, śmierć i pieniądze. Ale przecież można połączyć jedno z drugim. Nasze upodobanie do seksu i wszystkiego, co mniej lub bardziej się z nim wiąże (a więc zdaniem Zygmunta Freuda - prawie wszystkiego) wykorzystują specjaliści od marketingu. Seks się sprzedaje. Oto przyczyna, dla której kupujemy to, co kupujemy.
 • Dobry sposób na naprawdę śmierdzącą sprawę
  Jest dokładnie tak, jak w filmach: patrzycie sobie głęboko w oczy, wasze usta powoli, acz nieustępliwie zbliżają się do siebie, wargi rozchylają... Niestety! Jest jedna rzecz, która może zaprzepaścić tak obiecującą chwilę, a nawet gorzej: sprawić, że wymarzona druga połowa ucieknie z krzykiem. To nieświeży oddech.