• W Polsce nie będzie miał kto nas operować
  Już nie pielęgniarek, ale chirurgów brakuje w polskich szpitalach. Za kilka lat nie będzie miał kto nas operować - alarmuje Naczelna Izba Lekarska. Chirurdzy wolą bowiem lepiej płatną pracę za granicą.
 • Kondukty żałobne stwarzają duże niebezpieczeństwo na drogach - uznali radni z Międzyrzeca Podlaskiego w województwie lubelskim. Wydali więc zakaz ich organizowania. Uczestnicy pogrzebu będą więc musieli dotrzeć z kościoła na cmentarz autobusem lub samochodem.
 • Po tym jak polscy emigranci stali się celem ataków w Irlandii Północnej, teraz podobne napady mają miejsce w Norwegii. W miniony weekend dwóch naszych rodaków ciężko zostało ranionych nożem.
 • Śmietanka światowej i polskiej mody w październiku zaprezentuje w Polsce kreacje inspirowane strojami lalki Barbie, obchodzącej w tym roku 50. urodziny. Pokaz, który odbędzie się w Warszawie, będzie jednym z największych wydarzeń modowych w Europie.
 • Armia zafundowała sobie logo za 22 tysiące
  Narysowanie dwóch liter i wkomponowanie w to orła z koroną kosztowało naszą armię 22 tysiące złotych. Według wojska inwestycja w logo to dobry wydatek, bo - jak przekonuje departament wychowania i promocji obronności MON - znak będzie kiedyś tak rozpoznawalny jak logo Coca-Coli.
 • Dariusz Dziekanowski: PKP mnie oszukała
  "W pociągu jest tłok, w tramwaju jest tłok..." - tę piosenkę Dariusz Dziekanowski, jeden z najlepszych piłkarzy lat 80-tych, słyszał na stadionach setki razy. Nucił ją pewnie pod nosem, gdy ostatnio w pociągu Intercity siedział na korytarzu na walizce. Mimo że miał bilet w pierwszej klasie. To tylko jeden z setek pasażerów, którzy skarżą się w te wakacje na skandaliczny tłok w pociągach.
 • Turyści, którzy odwiedzają Sandomierz, od wczoraj mogą poczuć się jak bohaterowie popularnego serialu "Ojciec Mateusz". Po miejscach, gdzie był on kręcony, już oprowadzają przewodnicy PTTK.
 • Zbigniew Zapasiewicz "pięknie żył"
  Andrzej Łapicki, Franciszek Pieczka, Jan Englert - cała plejada gwiazd wielkiego formatu żegnała dziś na warszawskich Powązkach Zbigniewa Zapasiewicza. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Za tydzień premiera ostatniego filmu z Jego udziałem.
 • Kraków chce wyrzucić dorożki z rynku
  Smok Wawelski, hejnał z wieży kościoła Mariackiego i dorożki na rynku - to główne skojarzenia turystów z Krakowem. Wkrótce zniknie to ostanie. Choć trudno sobie wyobrazić krakowski Rynek Główny bez dorożek, to władze miasta chcą zakazać ich wjazdu na jego teren – i to w godzinach największego turystycznego szczytu.
 • Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Częstochowy po tym, jak w jednej z dzielnic spod ziemi buchnęły wysokie płomienie. Zapalił się gaz z nieszczelnych rur. Strażacy ewakuowali 70 osób.