• Maja Komorowska na premierze albumu "Aktorki polskiego filmu"
  Oto albumy, które ucieszą miłośników dobrej i pięknie wydanej książki.
 • 220 wydawców z Polski i zagranicy weźmie udział w rozpoczynających się dziś w Warszawie 55. Międzynarodowych Targach Książki. Impreza (20 – 23 maja) będzie miała uboższą niż w poprzednich edycjach oprawę. Część wydawców zaprezentowała się bowiem tydzień wcześniej na zorganizowanych po raz pierwszy konkurencyjnych Warszawskich Targach Książki.
 • Kilkaset zabytków podczas Nocy Muzeów
  Zwiedzanie zabytków na co dzień niedostępnych dla publiczności oraz prywatnych pracowni artystycznych, happeningi, koncerty i gry uliczne – to tylko niektóre atrakcje sobotniej Nocy Muzeów.
 • Nieżyjący od dwudziestu pięciu lat twórca "Obywatela Kane" wraca na ekrany jako głos w animowanej produkcji trójwymiarowej. Wszystko to dzięki odnalezieniu archiwalnych nagrań Wellesa, które zarejestrował niedługo przed śmiercią.
 • Współautorem sztuki "Podwójna nieprawda" ("Double Falsehood") jest Szekspir - twierdzi prof. Brean Hammond z Uniwersytetu w Nottingham. Sztuka odkryta 300 lat temu początkowo wywołała takie pogłoski, jednak dość szybko je porzucono i od tamtej pory nikt nie wiązał jej z Szekspirem. Aż do tej pory.
 • Dziś w Galerii Wysokich Napięć SWPS w Warszawie wernisaż zdjęć wybitnego polskiego socjologa i filozofa. Na ekspozycji "Obrazy w słowach, słowa w obrazach" znalazło się kilkadziesiąt czarno-białych fotografii autorstwa Zygmunta Baumana. Będzie to ich pierwsza w Polsce publiczna prezentacja.
 • Siedemnaście prac niemieckiego noblisty można oglądać w Gdańskiej Galerii Guentera Grassa. Wszystkie są własnością trójmiejskiej placówki - autor ofiarował je gdańszczanom w ubiegłym roku. Rysunki pochodzą z lat 1956 – 2002.
 • Elton John w maju zaśpiewa w Polsce
  "I’m Still Standing", "Blue Eyes", "Sorry Seems to Be the Hardest Word" - te i inne przeboje już wkrótce będą mogli usłyszeć w koncertowej wersji polscy fani Eltona Johna. Megagwiazdor muzyki rozrywkowej wystąpi nad Wisłą 30 maja. Będzie to jego jedyny tegoroczny koncert w Polsce.
 • Leonard Cohen zaśpiewa w Katowicach
  Słynny kanadyjski pieśniarz z zespołem pojawi się w stolicy Górnego Śląska 21 marca. Guru depresyjnych mieszczuchów zaśpiewa i zagra w Spodku. Bilety na koncert od wczoraj są w sprzedaży.
 • Lupa i Chutnik wybiorą najlepszych blogerów
  Konkurs na najciekawsze blogi wchodzi w decydującą fazę. Wkrótce poznamy laureatów piątej edycji ogłoszonego przez portal Onet.pl konkursu na Blog Roku 2009.