• Metallica, Slayer i inni zjadą do stolicy
  Wielbicieli ciężkiego grania czeka prawdziwe muzyczne święto. 16 czerwca przyszłego roku na warszawskim lotnisku Bemowo spotkają się: Slayer, Anthrax, Mastodon i Behemoth.
 • Nieciekawe informacje docierają zza Oceanu. Rivers Cuomo, frontman zespołu Weezer, ucierpiał w wypadku autobusu, którym podróżował podczas trasy promującej najnowszy album zespołu. Wokalista trafił do szpitala.
 • Feliks Falk rozpoczął w Krakowie zdjęcia do filmu"Joanna". Rozgrywający się podczas II wojny światowej dramat opowie historię pianistki ukrywającej żydowską dziewczynkę. Główną rolę - samotnej pianistki, która straciła męża w wojennej zawierusze - gra Urszula Grabowska.
 • Ruszyła walka o tytuł Stolicy Kultury
  Konkurs na przyznanie polskiemu miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zainaugurował w poniedziałek minister kultury Bogdan Zdrojewski. Jedno polskie i jedno hiszpańskie miasto pełnić wtedy będą honory kulturalnej stolicy Europy.
 • "Człowiekiem z żelaza" złożą hołd Europie
  Nagrodzony canneńską Złotą Palmą obraz Andrzeja Wajdy otwiera dziś w Brukseli przegląd filmowy pod nazwą "Focus '89". "Człowiek z żelaza" inauguruje tygodniowy cykl pokazów filmowych i debat, organizowany w 20. rocznicę demokratycznych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Francuski "Prorok" ma szansę na 6 Europejskich Nagród Filmowych
  Ani "Tatarak", ani "33 sceny z życia" nie zasłużyły na nominacje do najważniejszych nagród filmowych Starego Kontynentu - Europejskich Nagród Filmowych. Faworytami do tego wyróżnienia są francuski "Prorok" (6 nominacji) i triumfator Oscarów - "Slumdog. Milioner z ulicy" (5 nominacji).
 • Dwustronny obraz z mężczyzną w czerwonej czapce, prawdopodobnie samym Janem Matejką, na jednej stronie zaprezentowało krakowskie Muzeum Historii Fotografii. "To nie jest 'charakterystyczny Matejko', ale niekiedy artyści robią coś zupełnie innego" - mówi właściciel dzieła, który liczy, że dyskusja specjalistów pomoże ostatecznie ustalić jego autora.
 • 50-letni Mikołajek nie idzie na emeryturę
  Największy książkowy psotnik skończył 50 lat, ale "nie zamierza przechodzić na wcześniejszą emeryturę" - oświadczyła córka jednego z twórców jego przygód. Anne Goscinny gościła w Polsce z okazji wydania 10 niepublikowanych dotąd historyjek urwisa - "Nieznanych przygód Mikołajka".
 • Zobacz, jak Olbrychski gra u boku Jolie
  Nazywa się Orlow, Wasilij Orlow i w filmie "Salt" jest byłym rosyjskim tajnym agentem. Gra go nasz człowiek w Hollywood - Daniel Olbrychski. Wiele się mówiło o udziale Polaka w superprodukcji - nareszcie można go zobaczyć. Choć niekoniecznie usłyszeć, bo aktor własnym głosem nie mówi.
 • Historia Jetsonów pod znakiem zapytania
  Reżyser pełnometrażowej, aktorskiej wersji kreskówki pilnie poszukiwany! Wiele wskazuje bowiem, że wbrew pierwotnym założeniom, nie będzie nim twórca serii filmów o małych agentach. Robert Rodriguez porzucił pomysł realizacji historii rodu Jetsonów.