• W ciągu dwóch lat we Włochach powstanie nowe przedszkole. Pod koniec lipca została podpisana umowa z wykonawcą prac i – jak mówią przedstawiciele dzielnicy – wkrótce należy się spodziewać ich rozpoczęcia.
 • W Warszawie przybędzie 99 nowych miejsc dla maluchów
  W stolicy powstaną dwa żłobki – przy ul. Prochowej 49 oraz Białobrzeskiej 19. Tym samym przybędzie 99 nowych miejsc dla maluchów.
 • W stolicy powstaną dwa żłobki – przy ul. Prochowej 49 oraz Białobrzeskiej 19. Tym samym przybędzie 99 nowych miejsc dla maluchów. To efekt dwóch ostatnich porozumień podpisanych przez wojewodę i zastępcę prezydenta miasta w ramach I edycji programu Maluch.
 • Centrum spa i amfiteatr nad wodą
  Władze Sulejówka chcą, aby park Glinianki stał się wszechstronnym i atrakcyjnym kompleksem rekreacyjno-sportowym. Jest tylko jeden problem gmina nie ma ani grosza, więc szuka bogatego inwestora.
 • Luksus, park i marina - wielkie zmiany w Porcie Praskim
  Wieżowce, luksusowe apartamenty, mieszkania z prywatnymi przystaniami, hotel, park i centrum multimedialne, obiekty sportowe – taką wizję zagospodarowania 38 ha terenu Portu Praskiego mają jego zarządcy.
 • Do końca 2012 r. przy ul. Smolnej 6 na Powiślu wyrośnie Warszawskie Centrum Przedsiębiorczości. Jego działalność będzie skierowana do małych i średnich przedsiębiorców zarówno tych, którzy działają już na własną rękę, jak i tych, którzy dopiero mają pomysł na biznes.
 • Zaplanowane na wrzesień otwarcie Centrum Promocji Kultury (CPK) przy ul. Brukselskiej na Saskiej Kępie wydaje się niezagrożone. Zakończono już wartą 8 mln zł budowę obiektu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Budynek zapowiada się bardzo funkcjonalnie i zajmuje powierzchnię 1613 mkw.
 • Rodzice maluchów mieszkających w Starym Rembertowie są niepocieszeni. Długo oczekiwana przez nich budowa przedszkola przy ul. Czwartaków nie dojdzie do skutku. Tak zadecydowali stołeczni radni, akceptując zmiany w budżecie dzielnicy.
 • Rewolucja w Warszawie. Będzie pięknie jak w Niemczech
  W Porcie Praskim zapowiada się prawdziwa rewolucja. Ma powstać marina, promenada, park i osiedle mieszkaniowe. Plany inwestora robią wrażenie, ale mieszkańcy boją się, że zamiast drugiego Hamburga będzie to, co zwykle.
 • Władze dzielnicy stwierdziły, że placówka na chwilę obecną nie jest potrzebna, i chcą przesunięcia środków budżetowych z tej inwestycji m.in. na chodniki, drogi i edukację. Mieszkańcy Starego Rembertowa są jednak innego zdania. Teraz wszystko jest w rękach stołecznych radnych.