• Grecja zbankrutuje pod kontrolą
  Upadek Grecji będzie kosztował prywatnych inwestorów, głównie francuskie i niemieckie banki, co najmniej 12 mld euro. Analitycy unijnych think tanków mówią "DGP", jaki będzie schemat tzw. kontrolowanego bankructwa.
 • Lexus RX400h
  Największy koncern świata zapowiedział, że musi ściągnąć do serwisu 110 tysięcy samochodów hybrydowych z powodu wadliwej instalacji elektronicznej, która może unieruchomić auto na szosie. Chodzi głównie o modele Highlander i Lexus RX400h.
 • Pierwsze starcia o unijny budżet. Ile dostanie Polska?
  Zaczęła się wojna o unijny budżet. Nasi negocjatorzy będą musieli tę partię sprytnie rozegrać - przeciw naszym postulatom stoi potężna koalicja z państw, które najwięcej wpłacają do budżetu.
 • Włochy, nie Hiszpania, stają się kolejnym problemem Europy. Nikt nie wierzy, że rząd Berlusconiego wprowadzi reformy, naprawiające gospodarkę. Nic więc dziwnego, że wiarygodność obligacji idzie w dół. To może oznaczać potężne kłopoty gospodarcze w całej Unii.
 • Angela Merkel połyka Europę. Nowy plan Niemiec
  Kanclerz Niemiec ma swój plan na nową Europę. Berlin chce pod swoje dyktando przeredagować treść traktatu lizbońskiego. Spełniają się słowa jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej.
 • Komisja Europejska chce radykalnie zaostrzyć system kar nakładanych na państwa członkowskie łamiące reguły budżetowe. Winne państwo musiałoby przekonać inne kraje, żeby nie zostać ukarane.
 • Szwecja stała się od wczoraj kolejnym krajem Europy, w którym skrajna partia prawicowa będzie miała znaczący wpływ na politykę rządu. We wtorek około sześciu tysięcy Szwedów protestowało w Sztokholmie przeciw wejściu do parlamentu dwudziestu deputowanych reprezentujących ksenofobiczną partię Szwedzcy Demokraci (SD).
 • Kryzys wymusił zmianę systemu opłacania kadry zarządzającej banków. Premie są wypłacane przez trzy lata, gdy już wiadomo, jakie są skutki ich decyzji.
 • Niemcy prostą drogą zmierzają do demograficznej katastrofy: już co piąta Niemka całkowicie porzuciła myśl o urodzeniu dziecka – ogłosił wczoraj Federalny Urząd Statystyczny. W odpowiedzi na te zastraszające dane rząd kanclerz Angeli Merkel zapowiedział pójście w ślady Francji i skopiowanie jej modelu wspierania rodzicielstwa.
 • Czy Polska otrzyma od Amerykanów rakiety Patriot? Choć jeszcze niedawno rząd twierdził, że Waszyngton wywiąże się z umowy, teraz nie jest już tego taki pewien. Dlatego kilka dni temu MSZ wysłał list do sekretarz stanu USA Hillary Clinton z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy - dowiaduje się DZIENNIK.