• We Wrocławiu zabraknie pieniędzy na nowe autobusy i tramwaje. W Krakowie piesi nie przejdą drugą kładką nad Wisłą, a w Gdańsku kierowcy nie pojadą Nową Wałową, jedną ze sztandarowych inwestycji drogowych. Kryzys dotkliwie dotknął polskie miasta. W ich budżetach brakuje łącznie kilku miliardów złotych. Samorządy tną więc wydatki i zadłużają się.
 • Kolej tnie koszty. Ucierpi na tym pasażer
  Od 1 września na tory nie wyjedzie aż 26 dalekobieżnych pociągów, a kolejnych 12 połączeń poważnie skrócono. "Nie mamy pieniędzy na ich utrzymanie" - przyznaje PKP Intercity, które obsługuje niemal wszystkie połączenia między dużymi miastami, zarówno ekspresowe, jak i pospieszne.
 • Kryzys sięgnął po nasze zarobki
  Pensje w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły o 3,9 proc. To jednak koniec dobrych wiadomości. Tej niewielkiej podwyżki ani przez chwilę nie odczujemy w naszych portfelach. Niemal w całości pochłonie ją rosnąca inflacja. Do końca roku raczej nie będzie lepiej.
 • Polska B reklamuje się za granicą
  Województwa wschodniej Polski chcą zerwać z wizerunkiem zacofanych regionów, kreując się na nowoczesne i atrakcyjne dla inwestorów. Pomóc ma im w tym kampania reklamowa, która ruszy jesienią w zachodnich mediach. Samorządy wydadzą na nią prawie 110 mln złotych.
 • Katolicy zagłuszą koncert Madonny hymnem
  Gdy w najbliższą sobotę na warszawskim lotnisku na Bemowie Madonna rozpocznie swój koncert, tuż obok katolicy sprzeciwiający się jej występowi zorganizują piknik patriotyczny. Głośnym śpiewem hymnu narodowego i pieśni religijnych o Matce Bożej będą starali się zagłuszyć gwiazdę popu.
 • PiS chce wygodnych pociągów dla seniorów
  "Tylko dla seniorów" - taki napis widniałby na części przedziałów w pociągach pośpiesznych - jeśli pomysł autorstwa PiS zyskałby w Sejmie poparcie. Tak oznaczone miejsca byłyby przeznaczone wyłącznie dla pasażerów, którzy ukończyli 60. rok życia.
 • Na Wyspach uczą się polskiej grypsery
  Klawisz, kapuś czy cynkować - między innymi takich polskich słów i wyrażeń uczą się strażnicy więzienni w Wielkiej Brytanii. Wszystko po to, aby mogli zrozumieć więźniów z Polski, których w brytyjskich zakładach karnych jest coraz więcej.
 • Wsie zbuntowały się przeciwko miastom. Kilka gmin, które mają być włączone w granice metropolii, walczy o odrębność, by zachować wpływy z podatków. Z kolei miastom zależy na gruntach pod nowe inwestycje.
 • Szef Polskiej Partii Narodowej Leszek Bubel opublikował w internecie listę około stu Polaków, którzy mają być "agresywnymi homosiami". W zestawieniu - które zniknęło już z witryny - są nazwiska m.in. znanych artystów i polityków. "To naruszenie dóbr osobistych" - mówią prawnicy.
 • Powódź kosztowała 1,2 miliarda złotych
  Ponad 1,2 miliarda złotych - to ostateczna suma wyliczonych przez samorządy strat, które spowodowała powódź na południu Polski. Najwięcej będzie kosztować likwidacja szkód w infrastrukturze - do remontu nadaje się prawie trzy tysiące kilometrów dróg, co najmniej trzysta mostów i ponad dwieście budynków użyteczności publicznej: głównie szkół i urzędów.