• Od stycznia to nie mieszkańcy, ale samorządy mają decydować, kto będzie wywoził śmieci z ich posesji. Gminy mogą wybrać własne spółki i wyprzeć z rynku prywatne firmy. W konsekwencji zniknie konkurencja i wzrosną ceny.
 • 7 czerwca odbędzie się konkurs najlepszych projektów SIFE Poland 2010, związanych z pomocą lokalnej społeczności. Najlepszy zespół będzie reprezentował Polskę na SIFE World Cup w Los Angeles w październiku. Zobacz, co proponują polscy studenci.
 • Ekologiczne żarówki to wielka pomyłka
  Najpopularniejsze polskie żarówki o mocy 75W znikną, zgodnie z unijnym prawem, z rynku. Trzeba jednak zrobić duży zapas, bo ekologiczne zamienniki wcale nie są takie dobre. Nie dość, że zawierają trującą rtęć, to jeszcze długo się włączają i mają nienaturalną barwę światła.
 • Oto najdroższe miasto w Polsce
  Warszawa najdroższa w Polsce? Już nie, bo koszty utrzymania w innych miastach mocno idą w górę. Opłaty za śmieci, czy wodę podrożały aż o 30 procent, a wszystko przez Unię. Bo Bruksela wymogła na polskich oczyszczalniach modernizację, a miasta przerzuciły koszty na obywateli. Zobacz, gdzie trzeba płacić najwyższe rachunki.
 • PZU szykuje się na spór z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów m.in. o to, czy przy odszkodowaniach z AC w każdym wypadku musi wypłacać VAT. Inny ubezpieczyciel, Uniqa, w podobnej sprawie przegrał we wszystkich instancjach, ale i tak w jednym z wariantów AC nie wypłaca VAT.
 • Jest szansa, że już w tym roku zmieni się system poręczeń, choć rozporządzenie w sprawie kredytów studenckich wejdzie dopiero za rok. Jeśli BGK i MF szybko podpiszą umowę, to studenci, którzy już złożyli wnioski, będą mogli z tego skorzystać
 • Nie płacą czesnego przez cały semestr, a potem rezygnują z nauki i znikają z uczelni. To dzieje się na wszystkich polskich uczelniach. Szkoły wyższe są już zadłużone na miliony złotych.
 • Polskie banki zarabiaja na spóźnialskich
  Banki zarabiają nie tylko na kredytach czy kontach, ale także na spóźnieniach lub zaniedbaniach klientów. Każde przekroczenie limitu kredytowego czy spowodowanie niedozwolonego debetu generuje bowiem karne opłaty i odsetki. Takie zasady obowiązują na całym świecie.
 • Koniec z doładowaniami telefonów na kartę
  Polkomtelowi grozi utrata dystrybutorów, mogą być kłopoty z ładowaniem kart pre-paid. Polkomtel zaproponował nowe umowy dystrybutorom. Niektóre firmy nie godzą się na gorsze warunki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia 1 września część terminali przestanie obsługiwać pre-paidy z sieci Polkomtela.