• Przyjaźnią się i pracują razem od lat. Tym razem wyprodukowali satyrę na amerykańską armię. George Clooney wystąpił w niej w jednej z głównych ról, a Grant Heslov zadebiutował jako reżyser. Zobacz, co mówią o pracy nad "Człowiekiem, który gapił się na kozy".
  • Twórca „Genialnego klanu”, „Rushmore” czy ostatnio „Pociągu do Darjeeling” Wes Anderson sięgnął po jedną z najbardziej cenionych bajek w języku angielskim – „Fantastycznego pana Lisa”. Przeczytaj wywiad z reżyserem tego niezwykłego obrazu.
  • Tylko u nas! 5 bękartów Tarantino ma głos
    Jedna z najgłośniejszych premier jesieni - "Bękarty wojny" - wchodzi do kin. Najnowsze dzieło Tarantino to nie tylko brawurowo opowiedziana szalona wersja historii II wojny światowej, ale także rzecz świetnie zagrana. Specjalnie dla DZIENNIKA o występie u Quentina opowiedziało pięciu znakomitych aktorów, m.in. Til Schweiger i Eli Roth.
  • We Francji mówi się o niej, że potrafi zagrać wszystko. 32-letnia paryżanka Marion Cotillard, znana polskim widzom z ról w kasowej serii "Taxi" i "Dobrego roku", gdzie partnerowała Russellowi Crowe, w biograficznym filmie "Niczego nie żałuję" wcieliła się w największą pieśniarkę Francji - Edith Piaf.