• Kraina Czarów warta aż 115 tys. dolarów
  Perełka literatury angielskiej - pierwsze wydanie książki Lewisa Carolla "Po drugiej stronie lustra" z 1871 roku sprzedano za 115 tysięcy dolarów. Prawdziwym smaczkiem dzieła jest wiersz "Jabberwocky", stanowiący jedno ze szczytowych osiągnięć literatury nonsensu.
 • To nie twarze spowodowały, ze Pussycat Dolls są słynne. Mimo to zrobiło się głośno właśnie o nowych twarzach w ekipie pod wodzą Nicole Scherzinger. Doniesienie to całkowicie zmiażdżyło wszelkie plotki o możliwym rozpadzie zespołu.
 • Japończyk ożenił się z tą wirtualną kobietą
  Nadeszła nowa era wczuwania się w gry komputerowe. Japończyk o nicku SAL9000 (nie chce podawać prawdziwego imienia) wziął ślub z postacią z gry na konsolę Nintendo DS. Wiadomo, że jego wybranka ma na imię Nene i pochodzi z symulującej randki gry "Love Plus".
 • Amerykanie wierzą w duchy - na ekranie też
  Zło w szafie, czarownice oraz demony - według badań przeprowadzonych przez amerykańską Komisję Badania Religii i Życia Publicznego wierzy w nie ponad 30 proc. obywateli USA. Tłumaczyłoby to sukces niskobudżetowego obrazu "Paranormal Activity", który do tej pory zarobił w Stanach ponad 100 milionów dolarów.
 • Dzieciaki kontra biologia molekularna w grze komputerowej
  Dzięki "Guitar Hero III" sprzedaż standardowych, sześciostrunowych gitar dostała skrzydeł, a dzieciaki masowo zachciały być jak Joe Satriani. Firma Escape Hatch Entertainment poszła tym tropem dalej i stworzyła grę "Immune Attack". Promuje ona wśród licealnej młodzieży biologię molekularną.
 • "Avatar" nie będzie niezjadliwym gniotem
  James Cameron nie schodzi z czołówek gazet i głównych stron portali internetowych. Wszystko za sprawą "Avatara", nowego filmu wykonanego w rewolucyjnej technologii. Tym razem reżyser "Titanika" ujawnia, że największą inspiracją do stworzenia nowego obrazu była dla niego klasyka amerykańskiego kina.
 • Niemcy nie postrzelają do cywilów
  Jak bardzo jedna scena w grze komputerowej może namieszać na scenie międzynarodowej? Okazuje się, że na tyle solidnie, aby w Japonii oraz Niemczech ją wycięto z produkcji. Stało się tak w przypadku hitowej gry "Call of Duty: Modern Warfare 2".
 • Najzłośliwszy z lekarzy będzie reżyserem
  Najbardziej charakterystyczny serialowy lekarz to niekoniecznie dobry, grzeczny i uczynny członek klanu Lubiczów. Hugh Laurie, który zdobył sławę jako dr. House w bijącej rekordy popularności serii telewizji Fox, zasiądzie na krzesełku reżysera.
 • Fonograficzni giganci oskarżeni o piractwo
  Stowarzyszenie artystów z Kanady oraz kilku innych krajów złożyło zbiorowy pozew przeciwko wytwórniom muzycznym, takim jak Sony, BMG czy EMI. O co? O piractwo! Walka toczy się o 300 tysięcy utworów, za które poszkodowani żądają 6 miliardów dolarów.
 • Amerykański muzyk rockowy - ten, o którym Barack Obama powiedział: "spokojny dzieciak z New Jersey, który wyrósł na rockową legendę dekady" - Bruce Springsteen włączył się w toczącą się właśnie w jego ojczystym stanie dyskusję na temat praw homoseksualistów do zawierania małżeństw.