• Nie masz gotówki w portfelu? To zapomnij o usługach poczty. Tam wolno płacić tylko gotówką. Nic więc dziwnego, że Polacy mają już dość kilometrowych kolejek i fatalnego poziomu obsługi. Szukają więc innych sposobów, by zapłacić swoje rachunki.
 • Rządowi zależy, by PKO BP (w 51 proc. należącym do państwa) kupiło BZ WBK. Skąd weźmie na to pieniądze? Ministerstwo Skarbu zrezygnuje z dywidendy z PKO BP za ubiegły rok. Nowy gigant bankowy miałby prawie 10 mln klientów. Mógłby się równać z największymi instytucjami w Europie.
 • Szykuje się rewolucja w polskich bankach. Największa instytucja - PKO BP chce wymienić aż sześć milionów kart. To po to, by transakcje były bardziej bezpieczne. Do tego bank wprowadzi możliwość transakcji bezdotykowych. W ślad za gigantem bankowości pójdą kolejne instytucje.
 • Banki znalazły fortunę w naszej kieszeni
  Polskich banków kryzys nie ruszył. Instytucje znalazły bowiem sprytny sposób na zwiększenie zysków - postanowiły podwyższyć opłaty. Coraz więcej więc musimy wydawać na kredyty, karty, czy przelewy. Zobacz, które banki najwyżej podniosły opłaty.
 • To był czwartek, dzień jakich ostatnio wiele. Rano klienci PKO BP zaalarmowali, że nie mogą się zalogować do iPKO. Głos na infolinii mówi, że to nieplanowana przerwa techniczna. Biuro prasowe zapewnia, że iPKO działa tylko wolniej. Takie kłopoty miało ostatnio dziesięć milionów Polaków.
 • Złoty w najbliższych tygodniach, a nawet miesięcach pozostanie słaby. Zdaniem Jakuba Borowskiego, głównego ekonomisty Invest-Banku, euro będzie kosztować około 4 zł do końca roku. Wczoraj złoty stracił prawie 10 groszy do euro, dolar drożał w ciągu dnia o nawet 13 groszy.
 • Raty kredytów będą coraz niższe
  Kredytobiorcy mogą się cieszyć. Spadają stawki WIBOR 3M, a to oznacza, że banki będą obniżać raty kredytów. Do tego, według analityków, nic nie zapowiada tego, że WIBOR 3M pójdzie w górę w ciągu najbliższych miesięcy. Obniżki odczują napierw ci, którzy mają kredyty z oprocentowaniem zmiennym.
 • Irlandczycy sprzedają bank BZ WBK. A to łakomy kąsek dla zagranicznych gigantów finansowych z całego świata. Analitycy twierdzą jednak, że czwarty największy bank w Polsce trafi w ręce jednego z francuskich koncernów.
 • I kwartał przyniósł ożywienie na rynku kredytów dla firm - szczególnie marzec był bardzo obiecujący. Bankowcy informują, że przedsiębiorcy coraz częściej pytają o kredyty inwestycyjne.
 • Sporo instytucji zagranicznych jest zainteresowanych przejęciem BZ WBK - uważa Mateusz Morawiecki, szef tego banku. Do sprzedaży należącej do Irlandczyków firmy ma dojść jeszcze w tym roku.