• Od razu po przekroczeniu Wisły wjedziemy w Saską Kępę, która jest enklawą niskiej zabudowy. Dalej na południe mamy zagłębie megaosiedli - Gocław
 • Centrum miasta traci na popularności
  Dzielnice peryferyjne cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem przyszłych klientów. Z roku na roku chętnych na mieszkania w tych rejonach jest coraz mniej. Z kolei coraz więcej osób, przynajmniej w deklaracjach, chciałoby mieszkać w najlepszych stołecznych lokalizacjach, z jednym wyjątkiem – traci centrum.
 • Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2013 r.
  Na Woli wyrośnie kolejna inwestycja i przybędzie ponad 100 mieszkań. Deweloper, firma Icon Real Estate, zapowiada, że prace przy budowie projektu Na Sowińskiego ruszą już za kilka tygodni.
 • W pierwszym budynku kompleksu przy ul. Niemcewicza będzie 70 mieszkań
  Po ponad 50 latach działalności swój żywot kończy Hotel Harctur, dotychczasowy lokator parceli przy Niemcewicza 17 w Warszawie. Zastąpią go kameralne apartamentowce. Na działce liczącej 4,7 tys. mkw. powstaną trzy obiekty, w których rozplanowano łącznie 110 mieszkań.
 • Stawki za wynajem kawalerek w stolicy w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły średnio o 8 proc. Z drugiej strony osoby, które poszukują lokum do wynajęcia, nie muszą się martwić. Zwłaszcza studenci znajdą coś dla siebie w pozostałych segmentach, gdzie wciąż obowiązuje cenowy status quo. Najlepiej jest wynająć mieszkanie razem z kolegami.
 • Na Białołęce powstanie nowy obiekt handlowy – Galeria Odkryta. Będzie w nim kilkadziesiąt sklepów. Jedynym problemem może być brak miejsc parkingowych, bo przed budynkiem zmieści się tylko 40 aut.
 • Nowe osiedle wyrośnie przy ul. Powązkowskiej. Na terenie dawnej siedziby Centrali Handlu Zagranicznego Marvipol zrealizuje projekt liczący 300 mieszkań. Budynki powstaną do 2014 roku. Spółka wciąż czeka na pozwolenie na budowę. Prowadzi już jednak wstępną selekcję firm, które miałyby zostać generalnym wykonawcą.
 • Oto polska odpowiedź na Disneyland
  Amerykanie, czy Francuzi mają Disneylandy, parki rozrywki rosną jak grzyby po deszczu w Holandii, czy w Niemczech. Teraz odpowiedź na zachodnie centra zabawy będzie miała Polska. Pod Warszawą mają powstać dwa miejsca zabaw, których pozazdrości nam cały świat.
 • Mieszkanie na Białołęce? Szykuj się potworne korki
  Choć Białołęka powoli pięknieje, to w wielu jej miejscach standard życia przypomina lokalizacje podmiejskie. Dlatego trzeba starannie rozważyć, czy tanie nia będą w stanie zrównoważyć wielkie braki w infrastrukturze.
 • Tak deweloperzy naciągają klientów
  Piękne kobiety, zielone tereny i cudowne bloki - oto wizualizacje polskich osiedli. Prawda, jak zwykle jednak wygląda całkowicie inaczej. Część deweloperów ani myśli jednak zrezygnować z naciągania klientów.