• Colin Firth i Julianne Moore w filmie "Samotny mężczyzna" ("A Single Man") reż. Tom Ford. Od 14 maja w polskich kinach
  Firma Gutek Film nabyła prawa do dystrybucji w Polsce produkcji "A Single Man", debiutu reżyserskiego słynnego kreatora mody Toma Forda z genialną kreacją aktorską Colina Firtha. Obraz wejdzie na ekrany polskich kin 14 maja.
 • Znamy polską kobiecą obsadę "Alicji" Tima Burtona
  Już 5 marca na polskie ekrany trafi długo oczekiwana "Alicja w Krainie Czarów", wariacja na temat dzieła Lewisa Carrolla, która wyszła spod ręki Tima Burtona. Film, zrealizowany w technologii 3D, będzie miał polską wersję językową.
 • "Sanatorium pod klepsydrą" ożyje. Amerykanie sfilmują arcydzieło Schulza
  Przed laty po to jedno z najsłynniejszych dzieł awangardowego pisarza sięgnął Wojciech Jerzy Has, kręcąc w 1973 roku słynne "Sanatorium pod Klepsydrą". Ostatnio surrealistycznymi opowiadaniami twórcy "Sklepów cynamonowych" zainteresowali się amerykańscy filmowcy. Chcą je wskrzesić na ekranie.
 • Wielki nieobecny jubileuszowego, 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, Roman Polański, otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera za swój najnowszy film "Autor widmo". Główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, przyznano turecko-niemieckiej produkcji "Bal".
 • Avatar
  Na obiecywaną przez Jamesa Camerona kolejną część kinowej opowieści o niebieskich elfach przyjdzie jeszcze poczekać, ale przedtem światło dzienne powinna ujrzeć literacka wersja ich przygód. Opowiadającą wcześniejsze losy bohaterów "Avatara" książkę napisze sam James Cameron.
 • Zobacz, jak ulubiony oprych Rodrigueza wywija maczetą
  Zaczęło się od żartu: początkowo "Machete" był tylko sfingowanym trailerem pojawiającym się w obrazie "Grindhouse" Rodrigueza. Tak się jednak reżyserowi spodobał, że z czasem rozrósł się do pełnej, kinowej produkcji, z ulubionymi aktorami i muzykami Rodrigueza na pokładzie. Wiosną film trafi do kin.
 • Pierce Brosnan i Ewan McGregor w filmie "Autor widmo" ("The Ghost Writer"), premiera 19 lutego
  To dopiero półmetek rywalizacji o główny laur berlińskiego festiwalu, a faworyt do Złotego Niedźwiedzia objawił się już na starcie imprezy. Pokazywany na początku Berlinale "Autor widmo" zebrał znakomite recenzje zagranicznych mediów, które o twórcy filmu wprost piszą: "Roman Polański jest jednym z faworytów".
 • Berlin docenił charyzmę Agaty Buzek
  Agata Buzek odebrała w Berlinie wyróżnienie programu "Shooting Stars" dla najbardziej obiecujących młodych aktorów europejskich. Jury doceniło jej kreację w filmie "Rewers" Borysa Lankosza, za którą w zeszłym roku zdobyła nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • Gołym skandalem zakończyła się w warszawskim Teatrze Dramatycznym sobotnia premiera spektaklu "Persona. Ciało Simone" w reżyserii Krystiana Lupy. Występująca w nim wybitna polska aktorka w końcowej scenie przedstawienia pokazała na scenie nagie pośladki.
 • Amerykanie rzucili się na "Walentynki"
  Po siedmiotygodniowej dominacji i strąceniu w ubiegłym tygodniu ze szczytu amerykańskiego box-office'u, "Avatar" nie zdołał powrócić na pierwsze miejsce obrazów najchętniej oglądanych za Oceanem. Od niebieskich elfów Amerykanie woleli na walentynkowych randkach oglądać komedię romantyczną "Walentynki".