• Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna
  - Wśród wyborców PO jest niemałe grono elektoratu negatywnego, warunkowego. Te osoby kierują się w swoich politycznych wyborach czystym pragmatyzmem - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.
 • Aleksander Kwaśniewski
  "Gdyby dyskusje odbywały się rok temu, byłby czas na dotarcie stanowisk, spokojne rozmowy liderów. Również dla wyborców sytuacja byłaby klarowna. A tak opozycja znalazła się w niebezpiecznej sytuacji, bo obok siebie ma rozpędzoną i prowadzoną profesjonalnie maszynę PiS" - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z dziennik.pl.
 • Tomasz Lis
  "Kilkadziesiąt kilometrów za Warszawą są ludzie, którzy od lat nie widzieli innego przekazu poza tym, co serwują media rządowe. W ich przypadku paski TVP Info zrobiły robotę. Są niczym kije bejsbolowe. Dokumentne zawłaszczenie mediów publicznych czyni ideę wolnych wyborów szalenie dyskusyjną, bo nie trzeba fałszować głosowania, jeśli fałszuje się świadomość, z jaką ludzie podejmują decyzje" - mówi dziennik.pl Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska", autor wydanej niedawno książki o Pawle Adamowiczu "Umrzeć za Gdańsk".  
 • Paweł Kukiz podczas koncertu w 1997 roku
  "Deszcz anemiczny zamiast oczyścić, rozmazał tylko zaschnięte brudy. Flagi zmoczone zawisły ponuro. Białe zlepiło się z czerwonym. Białe zlepiło się z czerwonym nie dając w zamian innej barwy. I cisza. I żadnej nadziei na burzę" - cytuje nam słowa swojej piosenki Paweł Kukiz. Przekonuje, że rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r. nie jest dla niego powodem do radości. Co, w takim razie, nim jest?
 • Marek Michalak RPD
  - Wierzę, że Rzecznik Praw Dziecka może wykonywać swoje obowiązki bezstronnie. Wierzę, że politycy za chwilę ochłoną i zrozumieją, że się zagalopowali - mówi Marek Michalak, który na swojego następcę w biurze RPD czeka już przeszło dwa miesiące. Dlatego wysłał listy z propozycją do marszałków obu izb i do Kawalerów Orderu Uśmiechu, którzy zasiadają dziś w Parlamencie.
 • "Choroba rodziny często bierze się z biedy. Pomoc może być więc też materialna. Ale niech to będzie wędka, nie ryba. Czyli ułatwienie w znalezieniu pracy, a nie pieniądze na przepicie. Na szarym końcu powinno być dopiero to, co jest przyczyną największych dramatów. Czyli odebranie dzieci rodzicom" - przekonuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Mirosław Handke, były minister edukacji narodowej.
 • "Świat będzie nam wytykał, że stosujemy represje, zamiast rozliczać się z przeszłością" - nie ma wątpliwości poseł Jan Widacki, przeciwnik dezubekizacji i pełnomocnik polityków skarżących ustawę o esbeckich emeryturach. Ostrzega też, że w Strasburgu będziemy przegrywać proces za procesem.
 • "Chcieliśmy szerszego ujawnienia tajnych archiwów SB. Nie rozumiem, skąd brał się opór Platformy" - przyznaje poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Dodaje też, że po ostatnim wyroku Trybunału Konstytucyjnego ustawę dezubekizacyjną trzeba poprawić.
 • "Polityczna obrona krzyża"
  "Uchwała sejmowa powinna być wyrazem gotowości do walki nie tylko w obronie krzyża, ale też symboli innych religii. Nie widzę przeszkód, by w szkole obok krucyfiksu zawisły znaki pozostałych wielkich wyznań" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" religioznawca prof. Tadeusz Gadacz.
 • "Nie chcę, by mój partner cierpiał przez to, co wypisywane jest o mnie w internecie. Mamy taki układ: gdy ukaże się wyjątkowo ordynarny wpis i dotrze on do niego, to rozmawiamy i szybko o sprawie zapominamy. Nie chcemy dawać satysfakcji chorej osobie, która wyrzuciła z siebie wiadro pomyj" - mówi Tomasz Raczek