• Takiego wyroku sąd w Polsce jeszcze nie było
    Takiego orzeczenia sądu jeszcze w Polsce nie było. Pracownicy, którzy gremialnie przeszli do konkurencyjnej firmy, powinni zostać z niej wyrzuceni. Nie mogą też kontaktować się ze swoimi dotychczasowymi klientami.
  • Duże firmy, których placówki tworzą sieć franczyzową, coraz częściej nadużywają swojej pozycji w umowach z osobami, które chcą rozwijać interes pod szyldem ich marki. Dzięki niedozwolonym zapisom w umowach potrafią nawet przejąć lokal, w którym franczyzobiorca rozwinął działalność.
  • Sklepy monopolowe trafią do sieci. Według najnowszej ustawy resortu gospodarki, sprzedaż alkoholu w sieci będzie całkowicie legalna. Trzeba jeszcze rozwiązać tylko jeden problem - jak sprawdzić, czy towar od kuriera odbiera osoba pełnoletnia.
  • Jak nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że nie jest zadowolony z funkcjonowania krakowskiej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, szkolącej aplikantów. Minister dostrzega jej słabe punkty. Nic dziwnego.
  • Osoby często podróżujące między państwami pozostającymi w złych stosunkach mogą się ubiegać o uzyskanie drugiego paszportu. Utraci on swoją ważność po dwóch latach.
  • Parlamentarzyści proponują, by prawnicy spoza korporacji reprezentowali strony przed sądami. Absolwenci prawa mają tylko przygotowanie teoretyczne – twierdzą adwokaci i radcowie. Za błędy pełnomocników klient mógłby dochodzić odszkodowania z obowiązkowego OC.
  • Świąteczne promocje nabierają klientów
    Gratisy, które tak naprawdę wcale nie są gratisami, raty zero procent ze sprytnie ukrytymi opłatami i fikcyjne obniżki cen - to najczęstsze sztuczki, którymi sprzedawcy mamią klientów przed świętami. Zobacz, na co zwracać uwagę w ferworze zakupów, by potem nie żałować.