• Zastosowanie szkła jako materiału budowlanego znane jest od wieków. Od dawna dostrzegano niezwykłe możliwości estetyczne tego materiału. Początkowo stosowano je w formie kolorowych witraży, które stopniowo z obiektów sakralnych przechodziły do tych publicznych i w końcu zapanowały we wnętrzach domów prywatnych.
  • Myśląc o dobrze zagospodarowanej przestrzeni we wnętrzu domu czy mieszkania, wyobrażamy sobie zwykle piękne pokoje, przestronne sypialnie, obszerne hole czy pokoje kąpielowe, a marginalizujemy te nieciekawe przestrzenie na składowanie. Jednak w dobrym projekcie oprócz tych reprezentacyjnych przestrzeni do życia musi być miejsce na przechowywanie ubrań, sprzętów sportowych, zapasów żywności i chemii gospodarczej oraz naszych prywatnych zbiorów.
  • Antresola to dobry sposób na uzyskanie dodatkowej powierzchni. Daje ciekawe możliwości aranżacyjne we wnętrzu, uatrakcyjniając jego architekturę. Uzyskaną powierzchnię możemy wykorzystać w dowolny sposób. Można w niej urządzić sypialnię, schowek, garderobę, bibliotekę lub niewielkie domowe biuro.
  • Przedpokój jest wizytówką mieszkania lub domu. Nie powinniśmy pomniejszać jego roli w projektowaniu wnętrz czy wręcz nie zajmować się tym pomieszczeniem, skupiając się jedynie na salonie czy kuchni. To właśnie przedpokój dużo mówi o zaprojektowanej całości oraz o charakterze właściciela.
  • Bardzo często, urządzając mieszkania, klienci proszą mnie o wygospodarowanie miejsca na ich domowe biuro. W typowym domowym biurze mają zazwyczaj znaleźć się: urządzenie wielofunkcyjne, tj. skaner, kopiarka, drukarka, oraz telefon i faks, oczywiście najważniejszy mebel, czyli biurko.
  • Ten nurt, powracający ostatnio do mieszkań, jest odreagowaniem czystego minimalizmu i wielkiej prostoty panującej w większości tworzonych w ostatnich latach wnętrz. Ludzie, którzy zaczynają dbać o jakość otoczenia i posiadający odpowiednie środki finansowe, zaczynają tęsknić do szlachetnych materiałów i dekoracyjnych motywów, jakie reprezentowało wzornictwo art déco.
  • Podczas urządzania sypialni zastanówmy się, jaki chcemy nadać jej styl. Od tego zależy wybór wszystkich mebli, dodatków, kolorystyki oraz oświetlenia. Inaczej będziemy urządzać sypialnię minimalistyczną, a inaczej romantyczną.
  • Dzisiejsza ściana – bez względu na to, czy jest w kuchni, salonie, łazience, czy sypialni – musi być zrobiona z pomysłem. Nie wystarczy jej już tylko malowanie. Przyodziewa się w faktury, tynki dekoracyjne, struktury trójwymiarowe, przeróżne tapety czy naklejki ścienne. Jest okładana płatkami złota, obrzucana betonem, oklejana panelami ściennymi lub wielkoformatową fotografią.
  • Przedpokój w materiałach dotyczących dekorowania wnętrz definiowany jest jako pomieszczenie, które powinno być czyste, ciepłe i przyjazne oraz przede wszystkim funkcjonalne. Powinien mieć "zapraszający charakter".
  • Sypialnia jest naszym schronieniem, azylem, miejscem, w którym chcemy czuć się bezpiecznie. Meble, które muszą zmieścić się w sypialni, to oczywiście wygodne łóżko z twardym lub miękkim materacem, stolik nocny lub półka przy łóżku, na które można odłożyć książkę, gazetę, okulary, telefon oraz odpowiednia lampa do czytania. No i szafa bądź komoda na ubrania.