Milik nie mógł tego zmarnować

Pierwszy mecz półfinałowy Juventus wygrał 2:0. W rewanżu gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty. Już w 12. minucie po stałym fragmencie gry bramkę dla Lazio zdobył Valentin Castellanos.

Tuż po przerwie ten sam zawodnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Juventusu i podwyższył na 2:0.

Taki wynik, który oznaczał dogrywkę utrzymywał się do 83. minuty. Wtedy gola na wagę awansu do finału dla "Starej Damy" strzelił Milik. Polak na boisku pojawił się minutę wcześniej.

Wojciech Szczęsny cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych drużyny z Turynu.

Juventus czeka na rywala

Juventus wystąpi w finale Coppa Italia po raz 22. i powalczy o 15. triumf w historii. Jest rekordzistą kraju pod obydwoma względami.

Jego rywalem w finale Pucharu Włoch 15 maja na Stadio Olimpico w Rzymie będzie zwycięzca konfrontacji Fiorentiny z Atalanta Bergamo.

Finał Pucharu Włoch odbędzie się 15 maja na tym samym obiekcie co wtorkowe starcie - Stadio Olimpico w Rzymie.