• Dłonie starszego mężczyzny
  Na lotnisku Abu Zabi celnicy podczas kontroli paszportowej zatrzymali mężczyznę, z którego dokumentów wynikało, że ma sto dwadzieścia trzy lata. Okazało się, że dokumenty Hindusa są prawdziwe. Swami Sivananda opowiedział o swojej tajemnicy długowieczności.
 • Kane Tanaka. Najstarsza kobieta świata
  116-letnia Japonka Kane Tanaka z Fukuoki, największego miasta wyspy Kiusiu, została uznana w sobotę przez Księgę rekordów Guinnessa za najstarszą żyjącą osobą na świecie. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w domu opieki w Fukuoce, na której byli obecni burmistrz i rodzina.
 • Starsza kobieta i starszy mężczyzna grają w szachy
  Aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata, trzeba dbać zarówno o ciało, jak i o ducha. Przedłużać życie możemy nie tylko dietą i sportem, ale także regularnym snem, a nawet medytacją.
 • Odmładzanie
  Nigdy nie byliśmy tak blisko przedłużenia ludzkiego życia o pół wieku, wiek i więcej. Naukowcy wiedzą już, co wywołuje starzenie się naszych komórek. Teraz chcą ten proces spowolnić, a nawet odwrócić.      
 • Grillowany łosoś z warzywami
  Dr Lucilla Titta to specjalistka w dziedzinie żywienia i koordynatorka projektu SmartFood w Europejskim Instytucie Onkologicznym w Mediolanie, która wspólnie z dziennikarką Elianą Liotta - napisała książkę "Dieta Smartfood".
 • Zgon
  Niemal co trzecia z osób umierających rocznie w Polsce mogłaby żyć o kilka lat dłużej, gdyby przestrzegała zaleceń zdrowotnych – powiedział konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego prof. Mirosław Wysocki.
 • Uśmiechnięta staruszka
  Azja jest niezwykła pod wieloma względami. Japonia na przykład wyróżnia się znaczącym odsetkiem długowiecznych mieszkańców. Właśnie przesuwa granicę wieku, od którego będzie można uznawać kogoś w społeczeństwie za starca.
 • Dr Michael Greger
  Dr Michael Greger jest specjalistą od medycyny lifestyle'owej. W swojej książce "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem" opisał między innymi naturalne produkty zapobiegające najczęstszym chorobom występujęcym u ludności Ameryki. Czy sama dieta może przedłużyć życie? Co powinna zawierać?
 • Klepsydra
  "Jak człowiek dba o siebie, to do końca życia jest młody" - powiedział Czesław Beer, 80-letni instruktor jogi. "Niezbędnym warunkiem dobrego samopoczucia jest sprawność fizyczna" - dodał. Jaką stosuje dietę? Czy istnieje gen długowieczności?
 • sushi
  Sushi to tradycyjna potrawa japońska, którą znają już wszyscy. Niestety błędnie uważamy ją za drogą i trudną do zrobienia. Produkty do jej przygotowania można kupić już w każdym sklepie, a korzyści płynące z jej jedzenia są duże. Nie bez powodu Japończycy znani są ze swojej długowieczności. Surowa ryba jest bowiem doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, a wodorosty mają mnóstwo wapnia, magnezu i potasu. Sprawdź dlaczego jeszcze warto jeść sushi.