• Barack Obama
  Prezydent USA Barack Obama jest wciąż dużo bardziej popularny w Europie niż jego republikański rywal w wyborach Mitt Romney - wynika z tegorocznego raportu fundacji German Marshall Fund of the United States o trendach transatlantyckich.
 • Barack Obama
  Prezydent USA Barack Obama jest wciąż dużo bardziej popularny w Europie niż jego republikański rywal w wyborach Mitt Romney - wynika z tegorocznego raportu fundacji German Marshall Fund of the United States o trendach transatlantyckich.
 • Smartfony
  Większość poluje na okazje w internecie - podał "Wall Street Journal", powołując się na analizy unijnych instytucji i firm monitorujących rynek. Europejczycy nie oszczędzają tylko na smartfonach. To pozycja, na którą nakłady rosną.
 • Chińczycy już wiedzą, w co zainwestują swoje gigantyczne rezerwy walutowe. Firmy z Państwa Środka biorą na celownik europejskie przedsiębiorstwa i szykują się na zakupy.
 • Mapa Europy
  Słaby odczyt wskaźnika PMI w strefie euro, w tym w Niemczech, oraz duże spadki na najważniejszych giełdach na kontynencie świadczą, że przedsiębiorcy i inwestorzy coraz bardziej obawiają się politycznego chaosu. Niestety będzie to miało także negatywne konsekwencje dla Polski.
 • Noblista poucza Unię: Moralizowanie bez postępu
  Gospodarka USA ma się coraz lepiej, tymczasem Europa jest na krawędzi upadku. Co się stało, że Stany poradziły sobie z krachem? Zdaniem noblisty to dzięki temu, że nie popełniono unijnych błędów.
 • Eksperci: świat walczy z kryzysem na dwa sposoby
  Druk pieniędzy w USA jako sposób walki z kryzysem prowadzi do inflacji. Natomiast ograniczanie wydatków w Europie ogranicza popyt i obniża wzrost gospodarczy - uważają eksperci. Wskazują jednak, że nie ma doskonałej recepty na kryzys.
 • Kto spowodował kryzys? Bank Światowy wskazuje winnych
  Bank Światowy oskarża Europę, że grecki kryzys niszczy nie tylko Europę, ale rozlał się na cały świat. Zdaniem analityków najbardziej ucierpią na tym, nie bogate kraje Unii, ale najbiedniejsze państwa świata.
 • Kobieta z flagą Danii namalowaną na twarzy
  Skandynawowie czy Słowianie, Wschód czy Zachód, Północ czy Południe? Czy szerokość geograficzna i narodowość mają związek z poczuciem szczęścia? Ma! Oto najszczęśliwsze i najmniej szczęśliwe narody Europy!
 • Australia - ziemia obiecana Greków, Hiszpanów i Włochów
  O tym kraju kryzys zapomniał. Bezrobocie sięga tu zaledwie pięciu procent, a wzrost gospodarczy w 2012 roku ma wynieść cztery procent. Dlatego właśnie Australię tysiące obywateli najbardziej zadłużonych państw Unii Europejskiej wybiera na swą ziemię obiecaną.