• Sejmowa komisja śledcza ds. VAT
  Narastanie luki w przychodach państwa z tytułu podatku od towarów i usług w latach 2008–2015 to problem, który trzeba prześwietlić, ale powinni się tym zająć eksperci. To grząskie podłoże do zbijania politycznego kapitału. 
 • "Skóra m cierpnie, kiedy pomyślę o Polsce rządzonej przez panów Kaczyńskiego i Macierewicza" - przyznaje wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Jego zdaniem PiS z uporem maniaka propaguje absurdy.
 • Komisja finansów publicznych przyjęła bez poprawek rządową nowelizację ustawy dotyczącą zawieszenia 50-procentowego progu ostrożnościowego. "Za" było 17 posłów, 3 głosowało przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. 
 • Agencja ratingowa Fitch chwali Polskę i zmienia perspektywę dla naszej gospodarki na "pozytywną". "Bardzo się cieszę" - komentuje tę decyzję w rozmowie z "DGP" minister finansów Jacek Rostowski. Jak podkreśla, prawie wszystkie kraje strefy euro mają według analityków agencji perspektywę "negatywną".
 • Jacek Rostowski
  Emeryci mogli, mogą i będą mogli czuć się bezpiecznie - zapewnia minister finansów. Jacek Rostowski wziął udział w debacie nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2013 rok. Jedna z nich zwiększa o 6 mld zł limit pożyczki, którą budżet państwa może udzielić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych.
 • Rząd w Sejmie
  Resort zdrowia toczy ostrą walkę z Ministerstwem Finansów o pieniądze na miejsca rezydenckie dla lekarzy.
 • Jacek Rostowski
  Przyznanie przez agencję ratingową Moody's krótkoterminowym zobowiązaniom Polski najwyższego ratingu pokazuje, że Polska jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o wzmacnianie swojej wiarygodności - powiedział we wtorek minister finansów Jacek Rostowski.
 • Siódma próba zamknięcia FOZZ
  Likwidacja Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego trwa już ponad 20 lat. Jak informuje "Puls Biznesu" minister finansów powołał kolejnego, siódmego już likwidatora FOZZ. Czy Marta Maciążek poradzi sobie w końcu z zamknięciem Funduszu?
 • Jacek Rostowski
  Ministrowie finansów UE uznali we wtorek za niewystarczające działania Węgier ws. trwałego ograniczenia deficytu budżetowego. Jeśli nie podejmą nowych kroków, grozi im zamrożenie funduszy spójności w 2013 r. Żarty się skończyły - mówił minister Rostowski.
 • Jak Komisja Europejska oceni polski budżet?
  Jutro Komisja Europejska zaprezentuje swoją ocenę projektów budżetów na 2012 rok pięciu krajów objętych procedurą nadmiernego deficytu, w tym Polski. W ostatnim czasie, minister finansów Jacek Rostowski na bieżąco informował komisarza ds. walutowych Olli Rehna o stanie finansów w naszym kraju. Szef resortu zastanawia się czy uda się obniżyć deficyt do poziomu poniżej 3 proc. PKB, co w dużej mierze zaważy o ocenie KE.