Amerykanie studzą polskie nadzieje na gaz25 sierpnia 2010Gaz z łupków zapewni Polsce niezależność od paliwa z Rosji? Amerykanie rozwiewają polskie nadzieje. Twierdzą bowiem, że nie wiadomo ile w Polsce jest tego gazu i czy opłaca się go wydobywać.
Co nam da umowa z Rosją24 sierpnia 2010W sprawie nowej umowy gazowej z Rosjanami nie można mieć złudzeń - powinna być podpisana jak najszybciej. Nie z miłości do Gazpromu, ale z paradoksalnego powodu, że na tym właśnie w tej chwili polega bezpieczeństwo energetyczne Polski - pisze Marcin Piasecki.
Eksplozja gazu w bloku mieszkalnym22 sierpnia 2010 W jednym z mieszkań bloku na ul. Miodowej w Płocku rano wybuchł gaz, ulatniający się z butli. Właściciel mieszkania, 71-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, doznał poparzeń.
Gudzowaty kłóci się z PGNiG. Gaz z Zachodu nie popłynie18 sierpnia 2010Bartimpex chce przekonać PGNiG do budowy, wspólnie z niemieckimi firmami VNG oraz Ruhrgas, gazociągu łączącego Polskę z Niemcami. Propozycja ma zostać złożona jeszcze w sierpniu – ustalił „DGP”. Bartimpex ma też plan B – sprzedaż PGNiG swoich udziałów w projekcie Bernau – Szczecin.
Gaz jest w łupkach, a gruszki na wierzbie13 sierpnia 2010Kolejne kraje wierzą, że odkrycie wielkich złóż bogactw naturalnych stanie się dla nich przepustką do dobrobytu i cywilizacyjnego skoku. Polska liczy na gaz z łupków, Brazylia i Kuba na wielką ropę, a Afganistan na lit. Niemal każdy kolejny dzień przynosi nowe odkrycia surowców w różnych miejscach świata. Niestety posiadanie takiego bogactwa ma także swoje ciemne strony.
Już pędzi! Auto na paliwo ze ścieków09 sierpnia 2010Oto Volkswagen, który działa na metanie uzyskanym podczas procesu oczyszczania ścieków.
Dlaczego kobiety boją się aut z gazem04 sierpnia 2010Czy to zapach spalanego gazu? A może mechanik, który nie potrafi ustawić instalacji? Dlaczego kobiety unikają aut z LPG jak ognia?
Dziura gazowa29 lipca 2010Być może kilka dni po ustaniu tropikalnych upałów politykom dosyć ciężko myśleć o tym, co się wydarzy za trzy miesiące z lekką górką. Podpowiem zatem: zrobi się zimno. A kiedy robi się zimno, zwiększa się zapotrzebowanie na gaz - komentuje Marcin Piasecki.
Wicepremier szantażuje gazem szefa rządu29 lipca 2010Waldemar Pawlak mógłby pisać horrory. Jego zapowiedź, że w październiku w Polsce zabraknie gazu wywołała trzęsienie ziemi. Ale temperatura będzie rosła, bo w przyszłym tygodniu rusza budowa gazoportu. Jeśli rząd podpisze wynegocjowaną przez Pawlaka umowę gazową z Rosją rozpoczynające się przedsięwzięcie straci ekonomiczny sens.
"W Polsce nie ma gazu z łupków"28 lipca 2010Jak duże zasoby gazu z łupków są w Polsce? "Nie ma takiego gazu w Polsce" - odpowiada główny geolog kraju. Jacek Jezierski twierdzi bowiem, że dopóki nie zobaczy oficjalnych wyników poszukiwań, to trzeba założyć, że złóż nie ma, a nie bawić się w spekulacje.