• Kobieta ze skarbonką
  Czy Polacy są chętni, by regularnie odkładać część swojego wynagrodzenia? Czy myślą o zabezpieczeniu swojej przyszłości? Wnioski wypływające z najnowszego sondażu "Hedoniści i oszczędni" nie są zbyt pozytywne.
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Polacy wycofują pieniądze z lokat. Z informacji opublikowanych niedawno przez Narodowy Bank Polski wynika, że od lutego do czerwca zgromadzona na lokatach terminowych kwota zmniejszyła się o ponad 5 miliardów złotych.
 • Pieniądze
  Możesz odkładać 100 zł, 500 zł, a może 1 tys. zł miesięcznie? Dziennik.pl sprawdził, gdzie najlepiej ulokować pieniądze, kiedy oprocentowanie na lokatach leci na łeb na szyję.
 • Wielu Polaków nieodróżnia karty bankomatowej od kredytowej
  Połowa z nas nie ma żadnych oszczędności. 60 proc. ocenia swoją wiedzę finansową jako słabą. Dlatego eksperci zajmujący się finansami oraz środowisko naukowe apelują do ministrów edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego o zrewidowanie i zmodyfikowanie programów nauczania elementów kształtujących świadomość finansową młodych ludzi.
 • Mikołaj jak inwestor - daje pieniądze i uczy je pomnażać
  W takich dniach jak dziś zasypujemy je prezentami, a czasem nawet wręczamy gotówkę. Pytanie, czy przy tym wszystkim uczymy nasze dzieci gospodarowania. Czy przypadkiem nie wychowujemy pokolenia, które uważa, że bankomaty dają pieniądze na każde żądanie, a oszczędzają frajerzy.