• Podróże samolotem są coraz bezpieczniejsze
  W 2011 roku w katastrofach lotniczych na świecie zginęło dwa razy mniej ludzi niż rok wcześniej, czyli 330 osób, podczas gdy w 2010 roku 658 - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 • Speckomisja już wie, co stało się z boeingiem kapitana Wrony
  Komisja, która bada przyczyny awarii boeinga 767, ma już pierwszy raport w sprawie awarii podwozia w boeingu 767, który lądował bez podwozia na Okęciu. W dokumencie tym nie ma jednak ani jednego wniosku, czy wyników badań ekspertów.
 • W czwartek wstępny raport ws. awaryjnego lądowania Boeinga
  W czwartek w internecie zostanie opublikowany wstępny raport komisji badającej przyczyny awaryjnego lądowania Boeinga 767 na warszawskim lotnisku Chopina - poinformował PAP zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek.
 • Światowy nadzór lotniczy nie dostanie polskiego raportu z katastrofy
  Międzynarodowa organizacja nadzorująca loty cywilne nie dostanie polskiego raportu. Dlaczego? Zdaniem ministra Jerzego Millera nie pozwala na to prawo. Obowiązujący jest więc wciąż dokument MAK.
 • Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Brytjskie media: Raport Millera ciekawą i niewygodną lekturą
  Raport komisji Jerzego Millera to "ciekawa i niewygodna lektura niemal dla wszystkich zainteresowanych" - uważa publicysta tygodnika "The Economist" Edward Lucas. Wg korespondenta "Financial Times" Adama Eastona, raport nie zaszkodzi stosunkom polsko-rosyjskim.
 • Amerykańskie media: Polski raport obwinia częściowo Rosję
  Informując o polskim raporcie rządowym na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński, media amerykańskie wybijają fakt, że częścią winy za tragedię obarcza on Rosję.
 • Włoskie media: Trzęsienie ziemi i szok w Polsce
  Raport polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy w Smoleńsku wywołał w Polsce "trzęsienie ziemi"- informuje w internetowym wydaniu "La Repubblica". Włoskie gazety zwracają uwagę na wskazaną odpowiedzialność strony polskiej i "szokującą" wymowę raportu.
 • "Zapisy z kokpitu wskazują, że nie było presji na pilotów"
  Odczytane przez polskich ekspertów rozmowy z kokpitu Tu-154M potwierdzają, że nie było presji na pilotów; z tych zapisów uzyskaliśmy znacznie więcej, bo pierwsze wersje stenogramów nie były precyzyjne - powiedział PAP członek komisji Edward Łojek.
 • Pilot: Za późno podjęto decyzję o odejściu na drugi krąg
  Lech Kasprowicz, emerytowany pilot tupolewów z wieloletnim stażem, o przyczynach katastrofy samolotu Tu-154M, z zaznaczeniem że nie czytał wniosków raportu komisji: