• Skrajnie zmęczona kobieta
  Najnowsze badania potwierdzają wpływ snu na apetyt.
 • Para w łóżku
  Nie zawsze decyzja o "separacji w łóżku" to znak, że między partnerami źle się dzieje...
 • Kobieta śpi
  Sen to zdrowie, pod warunkiem że trwa odpowiednio długo. Zarówno za krótki, jak i za długi nocny odpoczynek może być groźny dla zdrowia i zwiększa ryzyko zawału serca.
 • samolot
  Pilot, który miał wylądować na King Island Airport w Tasmanii, obudził się dopiero 46 kilometrów za lotniskiem, podaje BBC.
 • dieta śródziemnomorska
  Cierpisz na bezsenność, niespokojnie śpisz, w ciągu nocy wiele razy się wybudzasz? Nic dziwnego, że rano jesteś zmęczony i trudno ci normalnie funkcjonować. Możesz to zmienić, modyfikując codzienną dietę. Są pyszne dania, które zapewnią ci spokojny sen.
 • Mężczyzna chrapie
  Choć chrapanie kojarzy się głównie z irytacją osoby po drugiej stronie łóżka, to specjaliści przestrzegają, że może stać za nim poważny problem zdrowotny. Mowa o bezdechu sennym - ten może prowadzić do skrajnego przemęczenia, nadciśnienia, wypadków za kierownicą, a nawet zawału.
 • Seksowna kobieta w bieliźnie
  Mimo, że astrologiczne lato zaczęło się dopiero 2 tygodnie temu, upały dotarły do Polski już pod koniec kwietnia. Synoptycy donoszą, że maj był najgorętszym od pięćdziesięciu lat, a słupki rtęci w wielu regionach kraju wskazywały znacznie ponad 30 stopni Celsjusza. To prawdziwie tropikalne temperatury. Kochamy je za to, że możemy nosić lekkie ubrania. Jednak nie lubimy ich, kiedy nie możemy przez nie zasnąć. Co zrobić, aby w upalne noce sen był komfortowy?
 • Mężczyzna chrapie
  Chrapanie to z pozoru niewinna przypadłość, która jest szczególnie uciążliwa dla partnerów osób chrapiących. Z kolei sami dotknięci problemem rzadko mają świadomość swojej dolegliwości a do lekarza zgłaszają się głównie za namową rodziny, której głośne dźwięki utrudniają spokojny sen. Conocne pochrapywanie często może być przyczyną stałego zmęczenia i „uczucia niewyspania” nawet po kilkugodzinnym śnie, który jest w tym przypadku nieefektywny. Czy chrapanie może być niebezpieczne? Tak, jeśli wraz z nim występuje u nas np. bezdech senny.
 • Kobieta śpi nago
  Lifehacki to sposoby na ułatwienie sobie życia. Podpowiadamy, co zrobić, by zasypiać błogo i wstawać jak nowo narodzony.
 • Mężczyzna chrapie
  W społeczeństwie wzrasta świadomość, że chrapanie i bezdechy senne są groźne dla zdrowia i trzeba je leczyć. Najczęściej do leczenia zmusza rodzina. Rozmawiają o tym lekarze na interdyscyplinarnym sympozjum, które w czwartek rozpoczęło się w Białymstoku.