• Obiad na stołówce
  Badania pokazują, że w wielu polskich szkołach nie ma jadalni lub są one za małe. Po reformie edukacji stołówki są często wykorzystywane jako sale lekcyjne, a przerwy są zbyt krótkie, by zjeść drugie śniadanie czy obiad.
 • Posiłek na plaży
  Główny Inspektorat Sanitarny radzi, żeby wybierając się na plażę lub wycieczkę w upalne dni, żywność wziąć w lodówce turystycznej lub zadowolić się suchym prowiantem.
 • Kapsułki
  Ponad 6 proc. suplementów diety skontrolowanych w ubiegłym roku przez Państwową Inspekcję Sanitarną zostało zdyskwalifikowanych ze względu na jakość zdrowotną – wynika z danych przekazanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.
 • Karmienie niemowlaka
  Z badań przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka wynika, że żywienie niemowląt i małych dzieci w Polsce odbiega od zaleceń dietetyków i lekarzy. Pomocą dla rodziców i opiekunów może być „Kalendarz żywienia dziecka w 1000 pierwszych dni".
 • Kobieta w ciąży
  Niepłodność stała się dziś problemem społecznym. Związana jest między innymi ze stylem życia, w tym też z dietą. Coraz większą wagę przywiązuje się do diety propłodnościowej i jej znaczenia dla kobiet i mężczyzn – uważa dietetyk kliniczny Sandra Ataniel.
 • Jerzy Stuhr w kampanii "List do opiekuna"
  Poważna choroba to obciążenie nie tylko dla pacjenta, ale i jego opiekuna – przypominają organizatorzy III edycji kampanii "Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą". Opiekun często musi zrezygnować z dotychczasowych aktywności, nawet pracy zawodowej. W przygotowanej w ramach kampanii akcji "List do Opiekuna" wziął udział Jerzy Stuhr. – Mogłem wreszcie podziękować mojej żonie głośno i publicznie – powiedział aktor, który wygrał walkę z nowotworem.
 • Kroplówka
  Ponad 30 procent pacjentów jest niedożywionych podczas przyjęcia do szpitala, ten stan pogłębia się u dalszych 20-30 procent podczas hospitalizacji – poinformowano podczas trwającego w Katowicach od czwartku do soboty III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
 • Aplikacja "Zdrowice" o zdrowym żywieniu przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia
  Bawiąc, uczy, a ucząc, bawi. Do tego przygotowali ją specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia. Chodzi o nową aplikację dla dzieci poświęconą poznawaniu zdrowej diety. Nosi nazwę "Zdrowice" i w zasadzie to gra na tablety i komórki.
 • Kobieta z wagą i kalendarzem
  Zdaniem Agnieszki Mielczarek praca coacha zdrowia i żywienia przynosi wymierne efekty. Z jej obserwacji wynika bowiem, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że warto się zdrowo odżywiać i chętnie przekonują się do zmiany nawyków. W swoich poradnikach Mielczarek przekonuje, że potrzeba na to przynajmniej miesiąca. Jej programy żywieniowe z reguły rozpisane są na 4–5 tygodni tak, aby utrwalić nowe przyzwyczajenia i by stały się one naszą drugą naturą.
 • Otyłość
  Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej pod koniec grudnia, rozpocznie działalność Centrum Dietetyczne Oline, w którym porad będą udzielać profesjonalni dietetycy – zapowiedział dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ) prof. Mirosław Jarosz.