W pochmurną niedzielę większe przejaśnienia spodziewane są jedynie nad morzem, a po południu na zachodzie kraju. Miejscami wystąpią opady deszczu. Na południu kraju możliwe są burze. Najwięcej deszczu spadnie w pasie od Śląska po Mazury, do 30 mm deszczu. Jeszcze więcej będzie go na Podlasiu, tam suma opadów za 12 godzin może wynieść nawet do 45 mm - powiedział PAP Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Zaznaczył, że przed południem w północnej Polsce miejscami mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 14 stopni w centrum i na zachodzie, do 19 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, gdzie jeszcze będzie zalegać ciepłe powietrze - przekazał synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz i wysoko w górach jego porywy sięgną do 60 km/h. Powieje przeważnie z kierunków zachodnich.

IMGW wydało też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed deszczem na Podlasiu, Mazowszu i w Wielkopolsce

Prognoza pogody na noc

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się na nieco spokojniejszą. Zachmurzenie nadal duże na wschodzie kraju, na pozostałym obszarze będzie ono duże, ale z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady deszczu. Najwięcej, do ok. 15 mm, będzie ich na wschodzie, lokalnie na Mazowszu i Lubelszczyźnie - wskazał Gawron. Miejscami będą tworzyć się krótkotrwałe mgły, które mogą ograniczać widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna, jak przekazał synoptyk IMGW, wyniesie od 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie Polski oraz w obszarach podgórskich do 11 stopni Celsjusza na południowym wschodzie i miejscami nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu i wschodzie okresami porywisty. Powieje z kierunków zachodnich.

Reklama

Prognoza pogody na poniedziałek

Poniedziałek w pogodzie zapowiada się na dużo spokojniejszy. Będzie mniej opadów, więcej słońca. Temperatura całkiem przyjemna, bo od 11 do 15 stopni Celsjusza. We wtorek na południu znowu termometry mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza - powiedział synoptyk IMGW.

autorka: Inga Domurat