"W Śródmieściu mamy duży odsetek osób starszych. Chcemy zachęcić ich do wyjścia z domu i rozwijania swoich pasji. Nie tworzymy jednak wyizolowanych grup. Wnuczka może odprowadzić babcię na zajęcia i zostać na nich razem z nią" - powiedziała PAP rzeczniczka stołecznej dzielnicy Śródmieście Urszula Majewska.

Reklama

Jak poinformowała, to dziewiąta edycja programu w Śródmieściu, w którym w poprzednich latach wzięło udział ok. 3 tys. osób. "Rodzaje zajęć są wybierane na podstawie doświadczeń ubiegłych lat. Wszystkie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Efektem programu są także liczne wystawy artystyczne czy działania chóru seniora La Musica, który odniósł ogólnopolski sukces" - podkreśliła Majewska.

Zajęcia rozpoczną się 1 marca, a zakończą 31 maja i będą się odbywać w każdy czwartek w Pałacu Kultury. Seniorzy mogą zapisywać się na zajęcia w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczej w Warszawie od 17 do 28 lutego.

Dodatkowych informacji o programie i zapisach udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia. Organizatorem zajęć jest Urząd Dzielnicy Śródmieście przy koordynacji Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia we współpracy z Pałacem Młodzieży.