Gospodarze byli zdecydowanym faworytem, ale po ostatnim gwizdku sędziego nieoczekiwanie musieli przełknąć gorycz porażki.

Goście prowadzenie objęli już w 11. minucie spotkania. Po wrzucie piłki z autu do siatki Pogoni piłkę głową posłał Tomas Huk.

Dziesięć minut później Piast podwyższył na 2:0. Pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jorge Felix.

W 90 minucie "Portowcy" mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Kamil Grosicki nie strzelił rzutu karnego. Skrzydłowy reprezentacji Polski nie trafił w bramkę.

Po tym zwycięstwie Piast awansował na 10. miejsce w tabeli. Podopieczni Aleksandara Vukovica tym samym znacznie oddalili się od strefy spadkowej. Natomiast Pogoń jest na piątej pozycji i do prowadzącej Jagiellonii Białystok, która ma o jeden mecz mniej rozegrany traci pięć punktów.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Tomas Huk (11-głową), 0:2 Jorge Felix (21)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Jakub Czerwiński
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 18 985
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (86. Benedikt Zech) - Adrian Przyborek (56. Wahan Biczachczjan), Joao Gamboa (69. Marcel Wędrychowski), Fredrik Ulvestad, Alexander Gorgon (69. Luka Zahovic), Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (80. Tom Hateley), Miłosz Szczepański (80. Michał Chrapek), Serhij Krykun (46. Tihomir Kostadinov) - Jorge Felix (85. Damian Kądzior)