Oba zespoły są na przeciwnych biegunach. Lech cały czas liczy się w walce o mistrzostwo Polski. Natomiast dla ŁKS praktycznie nie ma już ratunku przed spadkiem z Ekstraklasy.

Ceijas w trzy minuty dostał dwie żółte kartki

Podopieczni Mariusza Rumaka w Łodzi prowadzenie objęli w 35. minucie. Swojego dziewiątego gola w obecnych rozgrywkach strzelił Mikael Ishak.

Gdy w 56. minucie na 2:0 podwyższył Filip Marchwiński wydawało się, że goście nie będą mieli żadnych problemów z wywiezieniem kompletów punktów z Łodzi. Jednak chwilę później kontaktową bramkę z rzutu karnego dla miejscowych zdobył Kay Tejan i zrobiło się nerwowo.

W 64. minucie Thiago Ceijas został ukarany pierwszą żółtą kartką, a trzy minuty później drugą. W konsekwencji zobaczył "czerwo' i ŁKS musiał grać w "10". Argentyńczyk tego występu nie zaliczy do udanych. Na boisku pojawił się tuż przed końcem pierwszej części meczu. Zastąpił Daniego Ramireza, który po tym, jak stracił przytomność na murawie został odwieziony karetką do szpitala.

Marchwiński uratował Lecha przed wpadkę

Mimo osłabienia miejscowi nie rezygnowali z ataków i konsekwentnie próbowali doprowadzić do remisu. Udało im się to w 86. minucie. Autorem trafienia był Stipe Juric.

Na tym nie koniec emocji. Gospodarze długo nie cieszyli się z remisu. Po serii trzech rzutów rożnych z rzędu piłkę w łódzkiej bramce po raz drugi w tym meczu umieścił Marchwiński i ustalił końcowy rezultat na 3:2 dla Lecha.

Dzięki zwycięstwu Lech nie stracił dystansu do prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok. Lider ma cztery punkty więcej. Natomiast ŁKS jest przedostatni w stawce i tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

ŁKS Łódź - Lech Poznań 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Mikael Ishak (36-głową), 0:2 Filip Marchwiński (56), 1:2 Kay Tejan (60-karny), 2:2 Stipe Juric (86), 2:3 Filip Marchwiński (90+1)
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Riza Durmisi, Thiago Ceijas, Pirulo. Lech Poznań: Afonso Sousa, Bartosz Salamon. Czerwona kartka za drugą żółtą - ŁKS Łódź: Thiago Ceijas (68)
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Widzów: 15 132
ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Levent Gulen, Rahil Mammadov, Riza Durmisi - Kay Tejan, Michał Mokrzycki, Engjell Hoti (83. Stipe Juric), Dani Ramirez (45+2. Thiago Ceijas), Husein Balic (83. Antoni Młynarczyk) - Piotr Janczukowicz (74. Pirulo )
Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Alan Czerwiński (70. Joel Pereira), Bartosz Salamon, Antonio Milic, Elias Andersson - Kristoffer Velde (90+5. Barry Douglas), Radosław Murawski, Filip Marchwiński, Afonso Sousa (53. Jesper Karlstroem), Filip Szymczak - Mikael Ishak