Kibice Warty na pierwszego gola dla swojej drużyny nie musieli długo czekać. Już w 7. minucie z bliska piłkę do siatki gości wbił Konrad Matuszewski.

Dziesięć minut później goście wyrównali. Błąd popełnił Jędrzej Grobelny, a z pomyłki bramkarza Warty skorzystał Alvis Jaunzems.

Jeszcze przed przerwą obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Najpierw Adam Zrelak drugi raz w tym meczu dał Warcie prowadzenie, a chwilę później do remisu doprowadził Ilya Shkurin.

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia. Piłkarze Stali myślami chyba zostali jeszcze w szatni, bo tuż po wznowieniu gry stracili dwa gole. Najpierw na 3:2 trafił Zrelak, a następnie na 4:2 podwyższył Dawid Szymonowicz.

Wynik spotkani na 5:2 w 71. minucie ustalił Zrelak. W ten sposób Słowak skompletował hat-tricka.

Warta po tym zwycięstwie awansowała na 13. miejsce i ma cztery punkty przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Koroną Kielce. Natomiast Stal jest na 9. pozycji.

Warta Poznań - PGE FKS Stal Mielec 5:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Konrad Matuszewski (7), 1:1 Alvis Jaunzems (17), 2:1 Adam Zrelak (38), 2:2 Ilja Szkurin (45+1), 3:2 Adam Zrelak (46), 4:2 Dawid Szymonowicz (49-głową), 5:2 Adam Zrelak (71)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Maksymilian Pingot
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Widzów: 1 356
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru - Mohamed Mezghrani, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa (90. Jakub Paszkowski), Konrad Matuszewski (90. Filip Borowski) - Miguel Luis (75. Stefan Savic), Adam Zrelak (75. Maciej Żurawski), Kajetan Szmyt (61. Tomas Prikryl)
PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot - Alvis Jaunzems (54. Łukasz Gerstenstein), Rafa Santos (54. Ion Gheorghe), Matthew Guillaumier (61. Koki Hinokio), Krystian Getinger - Maciej Domański (75. Mateusz Stępień), Ilja Szkurin, Krzysztof Wołkowicz (61. Igor Strzałek)