Samobój bramkarza West Ham

Liverpool z ostatnich pięciu spotkań wygrał tylko jedno. W sobotę do przerwy przegrywał 0:1. Prowadzenie "Młotom" dał Jarod Bowen. Był to 16. gol piłkarza WHU.

W drugiej połowie padły trzy bramki. Najpierw wyrównał Andrew Robertson. 2:1 dla gości zrobiło się po samobóju bramkarza londyńczyków Alphonse Areoli. Wynik spotkania na 2:2 niecały kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Michail Antonio.

Kłótnia trenera z piłkarzem i kontrowersyjna decyzja sędziego

Warto odnotować, że kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego doszło do dwóch nie co dziennych sytuacji.

Najpierw przy linii bocznej doszło do nieprzyjemniej wymiany zdań między Mohamedem Salahem a Juergenem Kloppem.

Następnie w rolach głównych wystąpili bramkarz West Ham i sędzia główny. Sytuacja wydawała się mocno kontrowersyjna.

Po tej porażce Liverpool spadł na trzecie miejsce. "The Reds" na swoim koncie po 35. pojedynkach zgromadzili 75 "oczek". Prowadzi Arsenal Londyn z 77. pkt w 34 meczach, przed broniącym tytułu Manchesterem City ma 76 pkt w 33 meczach.

W niedzielę na wyjazdach Arsenal zagra z Tottenhamem Hotspur, a Manchester City z Nottingham Forest.