Organizatorzy spodziewają się ponad 100 wystawców i kilku tysięcy targowych gości.

Jak powiedziała we wtorek PAP Maria Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, które jest współorganizatorem targów, odwiedzający imprezę będą mieli szansę zapoznać się z propozycjami wydarzeń i aktywności przeznaczonych dla osób starszych oraz stworzonych z myślą o nich produktach i technologiach.

Reklama

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że współcześni seniorzy chcą być dłużej aktywni zawodowo, poszukują produktów stworzonych z myślą o ich potrzebach, dbają o zdrowie, urodę i kondycję fizyczną.

Chcemy pokazać, że aktywnym można być w każdym wieku; aktywność to jest pewien stan ducha i podejścia do życia. Podobne wydarzenia od lat organizowane są w Europie. Pomysł, by w jednym miejscu zgromadzić ofertę firm, organizacji pozarządowych, instytucji działających na rzecz seniorów świetnie się sprawdza - powiedziała Sitarska.

Na targach zaprezentowane zostaną produkty zdrowotne, środki pielęgnacyjne, kosmetyki, zdrowa żywność, sprzęt sportowy i rekreacyjny, oferta firm turystycznych, szkół tańca i klubów hobbystycznych, placówek edukacyjnych i doradczych a także stworzone z myślą o seniorach telefony komórkowe, komputery i oprogramowanie. Zaplanowano warsztaty i pokazy wizażu, sztuki układania kwiatów, warsztaty pamięci i naukę leczniczego śmiechu. Przygotowywany jest też kurs samoobrony oraz pokaz mody.

Ważnym elementem targów Aktywni 50+ jest także poradnictwo. Chętni będą mogli zasięgnąć informacji dotyczących poszukiwania pracy, prawa, diety i psychologii, skonsultować ze stylistami czy wizażystami. Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą prowadzić doradztwo emerytalne. Planowane jest także zorganizowanie podstawowych badań profilaktycznych, m.in. pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru, badań słuchu i gęstości kości.

Tegoroczne targi wpisują się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.