Pod koniec lutego na antenie radia RMF FM Marcin Horała, były pełnomocnik rządu ds. CPK został zapytany przez prowadzącego o przelanie 250 tysięcy zł na konto firmy Stor9, która należy do Roberta Lewandowskiego.

Reklama

Robert Mazurek był ciekaw, na co konkretnie zostały wydane te pieniądze. Na informowanie i promowanie tej inwestycji. Wszystko było zgodnie z prawem zamówień publicznych. Nie pamiętam, bo osobiście tym się nie zajmowałem - mówi powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Teraz do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych Cezary Kucharski. Był agent Lewandowskiego wykorzystał okazję, by uderzyć w piłkarza Barcelony, z którym od dłuższego czasu jest w konflikcie i prowadzi spór sądowy.

Reklama

Dziwne to nasze państwo… Rodzina R.Lewandowskiego żyła na koszt podatników wliczając prywatne wydatki w koszty spółki… a państwo ich jeszcze w tym wspierało i dotowało! - napisał Kucharski.

Budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wywołuje gorące dyskusje i debaty zarówno wśród polityków, jak i opinii publicznej. Koszt potencjalnie największej inwestycji w historii naszego kraju miałby wynieść aż 155 miliardów złotych. W ramach tego projektu miałoby powstać m.in. lotnisko i sieć szybkich linii kolejowych.