Xavi swoją pierwotną decyzję o rezygnacji z funkcji pierwszego trenera Barcelony podjął po ligowej porażce Villarreal CF 3:5. Katalończycy w tamtym okresie byli w dołku. Odpadli z Pucharu Hiszpanii i mieli wielkie kłopoty z regularnym punktowaniem w La Liga.

Reklama

Xavi spotkał się z Laportą

Po upływie kilku miesięcy obecny opiekun piłkarzy Barcelony zmienił swoją decyzję. W środowy wieczór spotkał się z szefem katalońskiego klubu. Joan Laport i Xavi ustalili, że ten drugi wypełni kontrakt i pozostanie na stanowisku do czerwca 2025 roku.

Mistrzowie Hiszpanii na czwartek zaplanowali oficjalną konferencje z udziałem władz klubu. Na niej oficjalnie ma zostać ogłoszona informacja dotycząca przyszłości Xaviego.

Barcelona sezon zakończy bez trofeum

W trwającym sezonie ligi hiszpańskiej drużyna Roberta Lewandowskiego jest na drugim miejscu. Strata do prowadzącego w tabeli Realu Madryt ma aż 11 punktów straty. To oznacza, że Katalończycy mają już tylko matematyczne szanse na obronienie tytułu.

Wcześniej Barcelona przegrała mecz o Superpuchar Hiszpanii, odpadła z Pucharu Króla i Ligi Mistrzów. To oznacza, że obecny sezon zakończy bez żadnego trofeum.