Minister zapowiedział stworzenie tego programu przy okazji spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska w związku ze zbliżających się świąt wielkanocnych. W 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Na uroczystości był też obecny prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Dziś wiemy o Karcie Rodziny Wojskowej, że:

  • otrzymają ją żołnierze i ich rodziny, a także
  • pracownicy cywilni wojska oraz ich rodziny.

Ulgi będą przyznawane ww. osobom w ten sposób, że do programu - tak jak w przypadku Karty Dużej Rodziny - będą się mogły zgłosić firmy prywatne i instytucje. I przyznać rabat (np. tak jak PKN Orlen na zakupi benzyny).

Program wprowadzi ustawa.

Jakie mogą być ulgi dla żołnierzy i ich rodzin?

Przykładem jest oferta PKN Orlen, który posiadaczy Karty Dużej Rodziny wita takim komunikatem:

Wspieramy duże rodziny! Z całych sił! Dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przygotowaliśmy ofertę specjalną, która ucieszy każdego - i dużego i małego. Dla każdego coś dobrego!

Rabat 8 groszy / 1 litr paliwa standard (EFECTA 95, EFECTA DIESEL, LPG)Rabat 10 groszy / 1 litr paliwa VERVA (98 lub ON)20% zniżki na wszystkie produkty z oferty Stop Cafe20% zniżki na myjnię

Kartę Dużej Rodziny akceptują wszystkie stacje ORLEN.

Karta Dużej Rodziny uprawnia nie tylko do zniżek przyznawanych na zasadzie "komercyjnej" (dobrowolna oferta rabatu ze strony firmy), ale i do zniżek ustawowych. Np. dzięki Karcie Dużej Rodziny rodzice oraz małżonkowie rodziców otrzymują ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe – 37 proc. zniżkę na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na bilety miesięczne. Należy zaznaczyć, że ustawa o Karcie Dużej Rodziny nie zmieniła ulg ustawowych na przejazdy kolejowe dla dzieci, młodzieży i studentów.

Podobnie więc będą prawdopodobnie wyglądały zniżki dla żołnierzy i pracowników wojska (wraz z rodzinami).Partnera.