• Nowe zasady rozliczeń w podatku dochodowym od 2019 r.
  2
  1 stycznia 2019 roku zmienią się przepisy dotyczące zasad zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, rat leasingowych, czynszu najmu i dzierżawy oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z samochodami osobowymi. Oto nowe zasady…
 • NOWE zasady rozliczeń podatkowych od 2019 r.
  3
  2
  Od 1 stycznia 2019 r. gruntownie zmienią się przepisy w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów opłat związanych z korzystaniem z samochodów osobowych. Zobacz, jakie nowości czekają przedsiębiorców.
 • Co zrobić, żeby motywować pracowników do dbania o samochody służbowe? Zdaniem eksperta ważne jest przestrzeganie pięciu warunków. I to niezależnie od tego, czy flota liczy kilka czy kilkaset aut.
 • Spośród wszystkich czynności związanych z obsługą służbowej floty, najbardziej pracochłonny dla firm z sektora MŚP jest nadzór nad stanem zużycia samochodów – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet S.A., jednej z czołowych na polskim rynku firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym pojazdów. Na konieczność utrzymywania służbowych aut w dobrej kondycji, a co za tym idzie dbania o bieżące naprawy i obsługę techniczną – wskazuje 21,7% badanych.
 • Stało się. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą elektromobilności. Aby zrealizować jej założenia, potrzeba lat, a nawet dziesięcioleci. Może jednak stać się ona mocnym impulsem do rozwoju systemów aut elektrycznych w Polsce. Co więc zawiera w sobie ta ustawa?
 • Z kierownikiem transportu w spółce ATM rozmawiamy o jego nietypowej flocie oraz istocie znaczenia słowa bezpieczeństwo, które skutecznie można budować, biorąc udział w szkoleniach takich jak PZU Bezpieczna Flota.
 • Komisarz Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska, odpowiedzialna za rynek wewnętrzny, przedsiębiorczość i przemysł, powiedziała, że od 2015 roku rozpoczęła się agonia silników wysokoprężnych.
 • 1
  W Polsce z roku na rok rośnie liczba samochodów służbowych, będących przedmiotem leasingu oraz użytkowanych w najmie długoterminowym. Użytkownicy takich pojazdów zwykle korzystają z nich na co dzień, również prywatnie, często zapominając, że auto nie jest ich własnością. Sprawdziliśmy, co można modyfikować w nie swoim samochodzie i do kogo należy wystąpić o zgodę.